Burdur Gölhisar'da sulama ihalesi yapıldı

Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur'un Gölhisar ilçesinde Tarım ve Hayvancılığı için önem arz eden Sulama ihalesinin yapıldığını duyurdu.

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Gölhisar Tarım ve Hayvancılığı için önem arz eden Sulama ihalesinin yapıldığını açıkladı.

SÖZLEŞME İMZALANIP, YAPIMINA BAŞLANILACAK

Gölhisar Sulama Yenileme ihalesi 1. Ve 2. Etap birleşerek ihale yapıldığını belirten Milletvekili Bayram Özçelik “Gölhisar İlçemiz sınırları içerisinde yer alan ve DSİ Genel Müdürlüğümüzce 1985 - 1991 yılları arasında inşası tamamlanarak 1991 yılında işletmeye açılan Gölhisar Sulaması ile 7 663 hektar (brüt) arazi açık kanal + alçak basınçlı kapalı sulama sistemi ile sulanmakta iken, Gölhisar Sulaması Yenileme Projesi kapsamında, açık kanal + alçak basınçlı kapalı sistem olan sulama, modern basınçlı borulu sisteme dönüştürülerek sulama sahası revize edilmiş ve toplamda 9.010 ha arazi modern sistemle sulanması öngörülmüştür.

Bu kapsamda daha önce Bakanlığımız tarafından ihale yapılmış ve ihaleyi alan firma tarafından sözleşme feshi yapılmıştı. Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişçi, Bakan Yardımcımız Nihat Pakdil ve DSİ Genel Müdürümüzle yaptığımız görüşmeler neticesinde söz konusu işin tamamlanarak bir an evvel faydaya dönüşmesi için "Burdur GÖLHİSAR SULAMASI YENİLEME" işinin (1. ve 2. Kısım birleştirilerek) bir bütün olarak değerlendirilmesi ve bu minvalde tek bir yapım ihalesi kapsamında ele alınmasının daha uygun olacağı düşünülmüştür. Bu kapsamda; yaklaşık maliyet çalışmaları tamamlanarak ihalesi yapıldı. Yaklaşık maaliyeti 2.108.000.000 TL olan ihalenin itiraz süresinin tamamlanmasıyla birlikte, ihaleyi alan firma ile sözleşme imzalanacak ve yer teslimi yapılacaktır.

Bu Büyük Projenin Gerçekleşmesinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Şükranlarımı Arz ederim. Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişçi’ye, AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a ve Eşi Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş’a ve Bakan Yardımcımız Nihat Pakdil’e ve DSİ Genel Müdürlerimize Katkı ve Desteklerinden Dolayı Teşekkür Ederim. Gölhisarlı üreticilerimize hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram ÖzçelikTARIM VE HAYVANCILIKTürkiyeBurdurGölhisar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.