Burdur plaka kodu: İlin plaka kodu 15 olup, trafikte seyir halinde görmeniz halinde Burdur'a bağlı bir araç olduğunu anlayabilirsiniz.
Burdur belediye başkanı: 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP'li Ali Orkun Ercengiz, oyların %53,14'ünü alarak, 26.515 oy ile belediye başkanı seçildi.
Burdur valisi: 10 Ağustos 2023 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kars Valisi olarak görev yapmakta olan Türker Öksüz Burdur Valisi olarak atanmıştır. 18 Ağustos 2023 tarihinde Bucak ilçesinde göreve başlamıştır.
Burdur Şehrinin Bölgesi :Burdur, bulunduğu konum itibariyle Türkiye'nin Akdeniz Bölgesi'nde bulunan bir ildir.
Burdur ilçe sayısı: Burdur'un 11 ilçesi bulunmakta olup bunlar; Bucak, Merkez, Ağlasun, Çeltikçi, Karamanlı, Tefenni, Gölhisar, Yeşilova, Kemer, Altınyayla (Dirmil), Çavdır'dır.
Burdur yüzölçümü: Burdur ilinin yüz ölçümü, 7.176 km²'dir.
Burdur nüfusu (2022): 2022 yılında yapılan sayıma göre Burdur ilinin nüfusu, 275 bin 237 olarak kayıt altına alınmıştır.
Burdur rakımı: İlçenin ortalama deniz seviyesine göre yüksekliği 950 metredir.
Burdur posta kodu: Burdur ilinin posta kodları; 15030, 15040, 15050, 15100, 15200'dür
Burdur Alan Kodu:0248
Burdur Koordinatı: Burdur'un konumu 37,7182 enlem ve 30,2813 boylam üzerindedir.
Burdur iklimi: Kışları soğuk ve yağışlı, yazları sıcak ve kuraktır.
Burdur Valiliği'ne bağlı İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme ve Büro Amirliği tarafından Gölhisar Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında trafik eğitimi verildi.
Burdur’un Gölhisar ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı coşkuyla kutlandı.
Burdur'un Gölhisar ilçesinde Gölhisar Altınyayla yolunda dün gece meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, kuraklık nedeniyle 22 Nisan'da Yapraklı Barajı'ndan sulama suyu verileceğini açıkladı. Sulama sezonu ile ilgili tüm bilgiler haberimizde.
Burdur’un Gölhisar ilçesinde otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1’i ağır toplam 4 kişi yaralandı.
Burdur'un Gölhisar ilçesinde seçim tamamlandı. Peki Gölhisar'da seçimi kim kazandı? 2024 Gölhisar seçim sonuçlarına göre Başkan İbrahim Sertbaş, yeniden başkan seçildi.
Burdur Gölhisar seçimi kim kazandı sorusu sandıklardan çıkan oylara göre yanıt bulacak. Gölhisar'da Kim Kazandı?
MHP Gölhisar Belediye Başkan Adayı Dr. Ramazan Canural, Armutlu Mahallesi'nde düzenlenen çadır toplantısında mahalle sakinlerine hizmet sözü verdi.
Gölhisar Belediyesi, tarla fareleri ile mücadelede çiftçilere destek olmak amacıyla ücretsiz ilaçlı buğday dağıtımı yapacağını duyurdu. Dağıtım 18 Mart 2024 Pazartesi günü saat 14:00'te Gölhisar Belediye Hizmet Binası karşısında gerçekleşecek.
GÖLHİSAR SEVDALILARI Saygıdeğer GÖLHİSAR lı hemşehrilerimiz, Bundan yaklaşık 2 hafta önce almış olduğumuz karar ile Ak Parti Gölhisar Belediye Başkan adayı Ibrahim Sertbaş ı destekleyeceğimizi kamuoyu ile paylaşmıştık.
Geçtiğimiz günlerde Gölhisar ilçesi Yusufça Beldesinde gerçekleşen Milliyetçi Hareket Partisi aday tanıtım toplantısında şahsıma ev hanımlığım dolayısıyla küçültücü ifadelerde bulunan İl Genel Meclis Üyesi ikinci sıra adayı Ahmet Çelik’i esefle kınıyorum.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Gölhisar programı kapsamında şehit Osman Karakaya'nın annesi Yadikar Karakaya'yı ziyaret ederek hayır duasını aldı. Adnan Menderes İlkokulu'nu da ziyaret eden Vali Öksüz, öğrencilerle kitap okuma ve başarı üzerine sohbet etti.
Ak Parti Gölhisar'da Belediye meclis üyesi ve il genel meclisi üyesi adayları belli oldu. Burdur'un Gölhisar ilçesi Ak Parti Gölhisar Belediye Başkan Adayı İbrahim Sertbaş'ın adaylığının açıklanmasının ardından İbrahim Sertbaş tarafından hazırlanan liste belli oldu.
MHP Gölhisar Belediye Başkan Adayı Ramazan Canural, aday tanıtım toplantısında Gölhisarlılarla buluştu. Canural, tecrübeli ve dürüst kadrosuyla Gölhisar'ı kalkındırmak ve çağ atlatmak için söz verdi. MHP Gölhisar aday listesi ve hedefleri için tıklayın!
Gölhisar Kapalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yarın hizmete açılıyor. Havuz, 7'den 70'e tüm Gölhisarlılara hizmet verecek.
Gölhisar CHP Belediye Başkan adayı İbrahim Bütün oldu. İl genel meclis üyeleri belli oldu..
Gölhisar Iyi Parti Belediye başkan adayı Nizamettin Can'dan ilk açıklama
Gölhisar İYİ parti ilçe Başkanı istifa ederek Belediye Başkan adayı oldu Teşkilatı yeni Başkanını seçti.
AK Parti Gölhisar Belediye Başkan adayı kim oldu? AK Parti haftalardır beklenen Gölhisar Belediye Başkan adayını açıkladı. AK Parti Gölhisar Belediye Başkan adayı İbrahim Sertbaş oldu. İbrahim Sertbaş kimdir? Detaylar haberimizde...
Muğla Seydikemer de meydana gelen Trafik Kazasında Gölhisarlı İsmail Çalhan hayatını kaybetti.
Burdur'un Gölhisar ilçesinde tanınan ve sevilen isimlerden biri olan Avukat Halil Yıldırım, hayatını kaybetti. Detaylar haberimizde...
Burdur'da kural ihlali tespit edilen 810 araç sürücüsüne idari para cezası uygulandı. Eksiklikleri tespit edilen 19 motosiklet trafikten men edildi. Detaylar haberimizde...
Denizli'nin Gölhisar yolu üzerinde bugün saat 17:30 sıralarında meydana gelen trafik kazasında, otomobil yoldan çıktı. Neyse ki kazada yaralanan olmaması sevindirdi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Burdur'un Gölhisar ilçesindeki belediye başkan adayını açıkladı. MHP'nin Gölhisar Belediye Başkan Adayı, Dr. Ramazan Canural oldu. Canural, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli tarafından aday gösterilen isim olarak seçimlere katılacak.
Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, ilçeye modern bir otogar kazandırmak için harekete geçti.
Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, yaptığı açıklamada, ilçeye yeni bir 112 Acil Sağlık İstasyonu kazandırmak için çalışmalara başlandığını duyurdu.
Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş ve meclisi, birlik ve beraberlik içinde çalışarak ilçeye önemli projeler kazandırıyor.
Gölhisar Millet Bahçesi'ndeki hayvanat bahçesi, çocuklu ailelerden büyük ilgi görüyor. Doğal güzelliği ve zengin tür çeşitliliği ile ziyaretçilerini hayran bırakıyor.
Burdur Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş esnaf ziyaretlerine devam ediyor.
Burdur'un Gölhisar ilçesinde projeler bir bir hayata geçmeye devam ediyor. Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, projeyi duyurdu.
Yusufça Belediye Başkanı Hüseyin Özarslan, ikinci dönem adaylığını açıkladı. Özarslan, ilk döneminde verdiği sözleri yerine getirdiğini ve ikinci dönemde daha büyük hedeflere ulaşmak için çalışacağını belirtti.
Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla emekli öğretmenleri bir araya getirdi.
Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, ilçenin Belen Parkı'nda yenileme çalışmalarının başladığını duyurdu.
Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, ilçeye yeni bir içme suyu hattı döşenmesi için başlatılan çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini duyurdu.
Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, hayırsever vatandaşların katkılarıyla ilçeye yeni bir 112 Acil Sağlık İstasyonu yapılacağını açıkladı.
Gölhisar Belediyesi, ilçenin tarımsal potansiyelini artıracak, sosyal ve kültürel yaşamını zenginleştirecek ve üreticilerin gelirlerini yükseltecek yeni projeler hayata geçiriyor.
MAKÜ Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından düzenlenen ilk yardım eğitimi, Gölhisar'da vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, ilçeye kazandırılan yeni projelerle ilgili açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...
Burdur Gölhisar'da Yapraklı Barajı'nda başlayacak kapalı sistem sulama projesi, tarım için devrim niteliğinde olacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte verim artacak ve su sıkıntısı yaşanmayacak.
Burdur'un Gölhisar ilçesinde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 85. yıl dönümü münasebetiyle Atatürk Anıtına Çelenk sunma töreni düzenlendi.
Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, Merkez Ortaokulu ve Merkez İlkokulu öğrencilerini Muallim Mustafa Sırrı Özkan Kültürevi'nde ziyaret etti.
Burdur'un Gölhisar ilçesine, Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş tarafından 3 yeni araç kazandırıldı. Araçlardan biri 36 kişilik halk otobüsü, biri mobil itfaiye aracı, biri de hidromek kazıcı yükleyici kepçe.
Burdur'un Gölhisar ilçesinde bulunan Sorkun Köyü, Kayalar Grup'un damızlık hayvan yetiştiriciliği faaliyetleri sayesinde dünyanın dört bir yanından iş insanının uğrak yeri haline geldi.
Burdur'un Gölhisar ilçesinde, Merkez Ortaokulunda Cumhuriyet'in 100. Yılı anısına resim sergisi açıldı. Sergide, Cumhuriyet'in ilanından günümüze yaşanan önemli olaylar ve Cumhuriyet değerlerinin konu edindiği resimler sergilendi.