Burdur Mv. Adayı Korkmaz, 'Bucak Kendi Üniversitesine Hazır'

Burdur’un Bucak ilçesinde düzenlenen bayramlaşma programında, Bucak'ın kendi üniversitesine hazır olduğunu belirterek müjde verdi.

Burdur’un Bucak ilçesinde AK Parti ilçe binasında bayramlaşma programı düzenlendi.

Programa AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, AK Parti Bucak İlçe Başkanı Osman Taşkın, AK Parti Burdur Milletvekili Adayları Adem Korkmaz, Mustafa Oğuz ve Volkan Mengi, AK Parti Bucak İlçe Kadın Kolları Başkanı Emra Akçay Bilgiç, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Teşkilatları, Mahalle Başkanları, ana kademe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Bucak AK Parti Teşkilatının bayramlaşma programında konuşan AK Parti Burdur Birinci Sıra Milletvekili Adayı Adem Korkmaz, seçim kampanyası süresince polemik siyaseti değil, proje siyaseti oluşturduklarını belirtti. Korkmaz konuşmasında “Mustafa Oğuz kardeşim ile birlikte Bucak’a yeni bir üniversite kazandırmak için gerekli gayreti göstereceğiz” dedi.

Korkmaz, 8 yıllık rektörlük döneminde de Bucak’ta yeni bir üniversite oluşturmak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini ve bu kapsamda biri İşletme Fakültesi diğeri Teknoloji Fakültesi olmak üzere Bucak’a iki yeni fakülte kazandırdıklarını söyledi. Böylece Bucak’ta dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokul sayısının 4’e ulaştığını, iki meslek yüksekokulu ile birlikte bugün toplam 6 okulun bulunduğu Bucak’ın neredeyse orta ölçekli bir üniversite alt yapısına sahip olduğunu belirtti. Bucak’ın bu güçlü akademik alt yapısıyla Türkiye Yüzyılında Burdur’a “Bucak Yüksek Teknoloji Üniversitesi” adı altında ikinci bir üniversite kazandırmak amacıyla seçimlerden sonra AK Parti olarak hızlıca çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

Adem KorkmazAK Parti Burdur Milletvekili adaylarıbucak üniversiteTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.