Çanakkale Ayvacık kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Salih Sak kimdir?

Ayvacık ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Diyarbakır Hazro Kaymakamı Salih Sak , Çanakkale Ayvacık Kaymakamı olarak atandı.

Ayvacık ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Diyarbakır Hazro  Kaymakamı Salih Sak , Çanakkale Ayvacık Kaymakamı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete' de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile çok sayıda ilçenin kaymakamı değişti.

 

Ayvacık Kaymakamı Salih Sak Kimdir?

 

   1988 yılında Kırşehir’de doğan Kaymakam Sak, ilk ve ortaöğretim tahsilini Ankara'da tamamladı. Çankaya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2011 yılında (burslu - yüksek şeref/ikincilik derecesi ile) mezun oldu. 2013 yılında mülki idare amirliği mesleğine intisap etti. Üç buçuk yıllık kaymakam adaylığı eğitimi süresince, Yozgat ilinde ve çeşitli ilçelerinde kısa süreli görevlerde bulundu, Eskişehir'de Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajını tamamladı, Nevşehir ili Avanos ve Çanakkale ili Gelibolu ilçelerinde kaymakam refikliği stajlarını bitirdi. Ankara'da farklı zamanlarda ve sürelerde düzenlenen eğitim programlarını bitirdi. İngiltere Portsmouth Üniversitesi'nde kamu yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Afyonkarahisar ili Dazkırı ilçesinde kaymakam vekilliği görevinde bulunan Kaymakam Sak, Malatya/Arapgir, Eskişehir/Mahmudiye, Kütahya/Dumlupınar ilçelerinde görev yaptı.

        20.08.2021 tarihli ve 31574 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 06.09.2021 tarihinde Hazro Kaymakamı olarak görevine başlamıştır.  Evli ve iki çocuk babasıdır.

Salih SakatamaTürkiyeÇanakkaleAyvacık-Assos

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.