Eğirdir 2023 Yaz Kurslarına muhteşem Kapanış

Kurs döneminin nihayete ermesiyle beraber Eğirdir İlçe Müftülüğü tarafından Eğirdir Belediyesinin de katkılarıyla Pınarpazarı mevkiinde Yaz Kur’an Kursları kapanış programı organize edildi.

2023 YILI EĞİRDİR YAZ KUR’AN KURSLARI
KAPANIŞ PROGRAMI MUHTEŞEMDİ.
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz Kuran Kursları ülkemizin her bir köşesinde olduğu gibi Eğirdir ilçemizde de bulunan camilerimizde ve Kur’an kurslarımızda da güzel bir şekilde icra edildi.
İmamlarımız, müezzinlerimiz ve Kuran Kursu hocalarımızın büyük bir özverili çalışmasıyla altı hafta boyunca çocuklarımıza, gençlerimize eğitim verildi. Bu eğitim kapsamında İslam dininin iman, ibadet, ahlak ve sevgili Peygamberimizin hayatı olan siyer dersleri öğretildi. Ayrıca yapılan gezi ve piknik organizasyonları ile de çocuklarımız çeşitli etkinliklerde bulunmasına ve sosyalleşmesine katkıda bulunuldu.
Kurs döneminin nihayete ermesiyle beraber Eğirdir İlçe Müftülüğü tarafından Eğirdir Belediyesinin de katkılarıyla Pınarpazarı mevkiinde Yaz Kur’an Kursları kapanış programı organize edildi. Programa halk yoğun ilgi gösterdi.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Yaz Kur’an Kursu öğrencileri tarafından seyircilere gösteri sunuldu. Okunan Kur’an-ı Kerim ve ilahilerin ardından kurs sürecinde emek harcamış hocalarımıza Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve Eğirdir Müftüsü Mehmet Ali Eroğlu tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi. Ayrıca öğrencilere, velilere ve katılımcılara yemek ve aşure ikramında bulunuldu.
Programa Eğirdir Belediye Başkan Yardımcısı M. Erhan Savran, Ak Parti İlçe Başkanı Mevlüt Doğanay ve daire müdürleri de katıldı.

Eğirdir MüftülüğüYaz Kuran KurslarıEğirdir BelediyeVeli GökTürkiyeIspartaEğirdir (Eğridir)

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.