Göker, mecliste Boğazköy sel felaketini dile getirdi

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Boğazköy’de yaşanan sel felaketini dile getirdi.

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Boğazköy’de yaşanan sel felaketini dile getirdi.
Geçen hafta Bucak'ta meydana gelen yağışı hatırlatan Burdur Milletvekili Mehmet Göker, "biz geleneksel fuarlara alıştık, burada da sel baskınları geleneksel oldu." dedi.
Milletvekili Mehmet Göker açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
"Geçen hafta Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Boğazköy'de bir yağış meydana geldi. Ve neredeyse artık hani biz fuarlara alıştık, geleneksel fuarlara. Burada da sel baskınları geleneksel oldu. Yaklaşık AKP iktidarının yirmi yılında bir köyü sel mi basar ya Çözüm üretilmez mi?
Ha çözüm yağışın fazlalığından falan değil. Dere ıslahının yapılmayışı alt tarafı bir kilometrelik dere ıslahının yapılarak ana artere bağlanmayışı nedeniyle o canlar, o çiftçiler mağdur olmakta, içler acısı zararlar çekmekte. Hele canlıların halini gördüğünüz zaman insanların vicdanına ciddi anlamda dokunmakta. Verilen sözlerin hiçbirini tutmadığınız gibi köylü yağmur yağacak diye tir tir titremekte. Sizi göreve davet ediyorum. Yapmayacağınız aşikar, çünkü vaktiniz yok. Cumhuriyet Halk Partisi ilk kararına geldiğinde Boğazköylülere sözümüz olsun ben yapacağım"
 

Boğazköy sel felaketiBucak sel felaketiMehmet Göker sel açıklamasıMehmet GökerTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.