Kibyra'nın büyüleciliğine Burdur Valisi Türker Öksüz de kapıldı

Burdur Valisi Türker Öksüz, Gölhisar ilçesindeki Kibyra Antik Kenti'ni ziyaret etti. Vali Öksüz, UNESCO geçici dünya mirası listesinde yer alan kentin muhteşem yapılarını gezdi.

BURDUR VALİSİ TÜRKER ÖKSÜZ KİBYRA ANTİK KENTİ'Nİ ZİYARET ETTİ

Burdur Valisi Türker Öksüz, programı kapsamında ziyarette bulunduğu Gölhisar İlçesinde ilimiz ve ülkemizin en önemli tarihi mirasları arasında yer alan Kibyra Antik Kenti'ni ziyaret ederek, UNESCO geçici dünya mirası listesinde yer alan Kibyra hakkında bilgiler aldı.

Kazı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Özüdoğru refakatinde Kibyra Antik Kentini gezen Vali Öksüz, Hızlı Atların ve Kahraman Savaşçıların şehri olarak anılan kentin muhteşem yapılarını görme fırsatı buldu.

Dünyada tek olan Medusa Mozaiği, Odeon başta olmak üzere, restore edilerek 13 asır sonra suyla yeniden buluşan 2000 yıllık Yuvarlak Planlı Çeşme Yapısını, Tiyatroyu, Agorayı ve Muhteşem Stadyumu gezen Vali Öksüz kentin tarihi, ve ziyaret edilen bölümler hakkında bilgiler aldı.

Vali Öksüz'e ziyareti sırasında Gölhisar Kaymakamı Kadir Ulusoy, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı J.Alb Mustafa Güder, Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Emre Gürsoy, kazı ekibi eşlik etti.

Burdur Valisi Türker ÖKSÜZKİBYRA ANTİK KENTİTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.