Onlar Burdur'da can dostlar için sahadalar

Burdur İl Özel İdaresi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Hizmetleri, sokak hayvanları için beslenme noktaları oluşturmanın yanı sıra kısırlaştırma, aşı ve rehabilitasyon çalışmalarını sürdürüyor.

Burdur il Özel İdaresi Sağlık işleri Müdürlüğü Veteriner Hizmetleri’nin hayvanlar için yapmış olduğu çalışmalar devam ediyor.

Burdur il Özel İdaresi Sağlık işleri Müdürlüğü, sokak hayvanlarının beslenmesi ve bakımına yönelik de çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda, sokak hayvanları için beslenme noktaları oluşturuluyor. Ayrıca, sokak hayvanları için kısırlaştırma, aşıları ve rehabilitasyon çalışmaları da yapılıyor.

Sokak hayvanlarında kısırlaştırma, en az beslenme kadar önemli. Hayvanların kontrolsüz üremesini engellemek ve onların yaşam kalitesini iyileştirmek için yapılan kısırlaştırma işlemi sayesinde kentteki hayvan popülasyonu kontrol altında tutuluyor.

VetBüs Ekibi olarak Kararlıyız!

Burdur il Özel İdaresi Sağlık işleri Müdürlüğü Veteriner Hizmetleri yaptığı açıklamada ; “Sokaklardaki dostlarımızın Kısırlaştırılması, Aşılarının yapılması ve Rehabilitasyonlarına tam gaz devam ediyoruz! Biliyoruz ki Halk sağlığı hayvan sağlığından geçer.” Dedi.

can dostlarBurdur İl Özel İdaresiVeterinersokak hayvanlarıvetbüsTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.