Ankara’da düzenlenen Ardahan Tanıtım Günleri renkli görüntülere sahne oldu. Tanıtım günlerinde şehrin yöresel lezzetleri beğeniye sunuldu.
Ankara Altınpark’ta düzenlenen fuarda Ardahan ketesi, pişisi, kazı, kaşarı, coğrafi tescili balı gibi birçok yöresel lezzet başkentlilerin beğenisine sunuldu. Aynı zamanda Ardahan’a özgü kaşar döneri kesilerek fuarı ziyaret eden vatandaşlara ikram edildi. Fuar alanında tezgah açan Erdoğan Balıkçı, Ardahan kazına ilişkin, “Kazın karda bekletilmesi gerekiyor. Daha sonra en az 6 saat kaynaması lazım, yumuşak olması lazım etin. Sonrasında fırına veriyoruz, 3 saat pişiyor” dedi.
Ardahan peynir çeşitlerini Ankara’ya taşıyan işletme sahibi Önder Çapan, “Ardahan Göle bölgemizden elde ettiğimiz sütlerden yapıyoruz ürünlerimizi. Peynir çeşitlerimiz arasında eski kaşar, taze kaşar, gravyer, çeçil peyniri var” dedi.
Fuarı ziyaret eden Hatice Caba, “İncir aldık. Ürünlerin hepsi çok güzel” şeklinde konuştu.
Ardahan Tanıtım Günleri, 3 Aralık’a kadar misafirlerini bekliyor.
Erzurum’un Tortum ilçesinden yöresel ürünlerin üretim ve pazarlanmasına dair proje Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na sunuldu.
Burdur'un Bucak ilçesinde Özge Demirtaş tarafından işletilen Gadın Anam Yöresel Ürünler Mağazası, yeni mağazasıyla kapılarını siz değerli müşterilerine açtı!
Cumhurbaşkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın koordinesinde 21-27 Mayıs tarihlerinde düzenlenen ‘Türk Mutfağı Haftası’ tüm yurtta olduğu gibi Hakkari’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kastamonu'da, “Yöresel Lezzetler Projesi Yemek Yarışması” çerçevesinde düzenlenen yarışmada, aileler çocuklarıyla yöresel yemek yaparak rakipleriyle yarıştı.
Türk Mutfağı Haftası 21-24 Mayıs tarihleri arasında Burdur'da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Yöresel lezzetler, tarihi turistik yerler ve halkın misafirperverliği tüm dünyaya duyurulacak.
Osmaniye'de Yöresel Yemek Lezzetleri Festivali başladı. Osmaniye ve yakın illere özgü yöresel yemekler festivalde yer aldı.
Yorumlar (0)