Bu yıl 8. Geleneksel ‘Aksu Belediyesi Geleneksel Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil oldu.
Antalya’nın Aksu ilçesinde Aksu Belediyesi tarafından bu yıl 8.’si düzenlenen Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Mehmet Yeşil Yeşil şampiyonluğu elde etti. Yarı finalde rakiplerini yenen Yeşil Yeşil ile Cengizhan Şimşek, finale yükseldi. Oldukça zorlu geçen finalde ise Şimşek’i yenen Yeşil başpehlivanlık kemerini kazandı. Güreş ağalığını ise Şahin Kırbıyık aldı.
Aksu Belediye Başkan Halil Şahin, Ata sporu temsilcilerini ilçelerinde misafir etmekten büyük onur duyduklarını söyledi. Güreşlere katılan tüm pehlivanlara ve izlemeye gelen sporseverlere teşekkür eden Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, şunları söyledi: “Ata sporumuz yağlı güreşlere sahip çıkmanın ve gelecek nesillere sevdirmenin onuru ve gururu içerisindeyiz. Sünnet şölenimiz ve konserlerimizle başlayan etkinliğimiz, yağlı güreşlerimizle son buldu. İnşallah sene daha iyisini yapmayı Rabbim bizlere nasip eder.”
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin himayelerinde gerçekleşen güreşlere AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Ethem Taş, Kemal Çelik, AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da katıldı.
Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreş Festivali, 27-28 Temmuz 2024 tarihinde Gökbel Yaylası’nda gerçekleştirilecek. Birçok ilkin yaşanacağı festival; Kubat Konseri, off road gösterisi ve birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak.
916. Geleneksel Aybastı Perşembe Yaylası Ordulu Mustafa Pehlivan Yağlı Güreş ve Kültür Festivali'nin Başpehlivanı Ali Gürbüz oldu. Başpehlivanlık güreşlerinde Orhan Okulu’yu
Alanya Belediyesi'nce düzenlenen Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri Festival alanında yer alacak giyim, yemek, şarküteri, züccaciye, ev testili, oyuncak, takı ve meyve sebze gibi pek çok stant için başvurular başladı.
34. Altınyayla Dirmil Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin çayır ağası Yasin Örskan oldu. 3 milyon lira teklif veren Örskan, Altınyayla Belediye Başkanı tarafından tebrik edildi.
Heyecan dolu müsabakalara sahne olan 33. Dirmil Altın Sipsi Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde Yusuf Can Zeybek, İsmail Koç ile finalde karşı karşıya geldi. Kırkpınar'ın rövanşı Dirmil güreşlerinde başpehlivan belli oldu.
Yoğun Katılımın yaşandığı 33 . Dirmil Altın Sipsi yağlı Pehlivan güreşleri Başpehlivanı Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek oldu. Dirmil Güreşleri Başpehlivanı kim oldu.
Yorumlar (0)