Antalya / Alanya

Antalya ALKÜ’de hekim adaylarının beyaz önlük heyecanı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi hekim adayları için beyaz önlük giyme töreni düzenledi.

 Antalya ALKÜ’de hekim adaylarının beyaz önlük heyecanı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi hekim adayları için beyaz önlük giyme töreni düzenledi.
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği öğrencileri için beyaz önlük giyme töreni düzenlendi. Tıp Fakültesi beyaz önlük giyme töreninde, tıp ve sağlık alanlarında önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, “Ülkemizde çok iyi yetişmiş, donanımlı, ileri teknolojiyi uygulayabilen hekimlerimizin ve nitelikli sağlık çalışanlarımızın sayısı arttıkça, yeni gelişen teknolojik olanaklara kavuştukça, sağlık alanında ülkemiz daha da ön planda olacaktır. Biz de bu amaçla görev süremiz boyunca, tıp ve sağlık alanına ciddi yatırımlar yaptık. Böylece yüksek standartlarda, sürdürülebilir ve kaliteli bir öğretim ortamı oluşturmayı hedefledik. Bu çerçevesinde Sağlık Turizmi Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Tanımlanmış Hücre Bankası ile Hücre Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni kurduk. Öte yandan Tıp Fakültesi Hastanemizin temelini oluşturan Sağlık ve Uygulama Araştırma Merkezimizin de kurulmasıyla, öncelikle Alanyamıza, Antalyamıza, Türkiyemize ve tüm dünyaya daha kaliteli bir sağlık hizmeti verme konusunda önemli bir adımı atmış olduk” dedi.
İleri düzey laboratuvar alt yapısını ileri taşımak için çalışmaya devam edeceklerini belirten Kalan, “Geçtiğimiz gün Hacıkadiroğlu ailesinin bağışı ile imzaladığımız araştırma merkezi laboratuvarımızın temelini kısa zamanda atacağız” dedi. Fakültenin öğretim üyelerini de konuşmasında onurlandıran Rektör Kalan, “Alanlarında çok yetkin ve donanımlı hocalara sahipsiniz. Sizler için bildiklerini fedakarlıkla sizlere aktaracak, hekimlik sanatını öğretecek hocalarınıza ömür boyu saygı ve minnetinizi göstermeyi ihmal etmeyin. Tıp eğitimi bir yönüyle usta- çırak ilişkisidir. Siz daima isteyen taraf olacaksınız ki hocalarınızın deneyim ve birikimlerinden en iyi şekilde yararlanabilesiniz” şeklinde konuştu.

“İnsan haklarına saygılı bireyler yetiştiriyoruz”
“Kıymetli diş hekimi adayı öğrencilerim, diş hekimliği yalnızca prestijli bir meslek sahibi olmak değil, toplumla iç içe olmaktır” sözlerine yer veren Rektör Kalan, “Toplumu ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmek, bu sayede genel sağlık durumlarının da iyileşmesini sağlamaktır. Bunların başında elbette ki birincil hedefiniz çağdaş, dürüst, etik değerlere ve insan haklarına saygılı bireyler olarak kendinizi yetiştirmek olmalıdır. Diş Hekimliği Fakültemiz lisans ve uzmanlık eğitimlerinin yanı sıra Alanya’da ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesi için sağlık hizmetleri de sunmaktadır. Çağımızın modern teknolojisini kullanarak diş hekimliği alanında öğrenci yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Bu çerçevesinde kurduğumuz Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi ile de öğrencilerimize yeni bir uygulama alanı oluşturduk. Değerli Diş Hekimi adayı öğrencilerimiz, tüm eğitim hayatınızda başarılar diliyor, üniversitemiz ve fakültemiz bünyesinde kıymetli öğretim üyelerimiz nezaretinde başarılı birer hekim olmanızı temenni ediyorum” diye konuştu.

“Heyecanınızı hiç kaybetmeyin”
Hekimliğin özveri istediğini söyleyen ALKÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Arife Uslu Gökceoğlu, “İyi ve çalışkan bireyler olarak hekimlik mesleğini seçtiniz ve tıp fakültesini kazandınız. Özveri gerektiren hekimliğin meslekten çok bir yaşam biçimi olduğunu zamanla tecrübe edeceksiniz. Hekim olduktan sonra topluma, hastalarınıza ve bilime karşı pek çok sorumluluğun da sahibi olacaksınız. Unutmayın ki sizler bu ülkenin teminatısınız. Buradan alacağınız bilgi ve tecrübe sizin hayat çizginizi de belirleyecektir. Genç meslektaş adaylarım tıp fakültesi dekanlığı olarak her zaman yanınızdayız. Hekim olma yolunda ilk adımlarınızı attığınız bu günlerde taşıdığınız şevk ve heyecanı hiçbir zaman kaybetmeyin. Siz değerli öğrencilerimize daha iyi imkanlar sunmamız için bizlerden her daim desteğini esirgemeyen sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Kalan’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“ALKÜ emin adımlarla ilerliyor”
Diş Hekimliği Fakültesinin yoluna emin adımlarla ilerlediğini vurgulayan Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Erdoğan Aslan, “Ağız Diş Sağlığı Haftası’nda özellikle çocukluk çağından itibaren verilecek eğitimlerle diş fırçalama alışkanlığının yeni nesillere kazandırılabilmesi için ailelere ve topluma düşen görevler vurgulanır. Biz de Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak Alanya’da bu bilincin oluşması için üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapacağımıza inanıyoruz. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin, gelişerek, emin adımlarla ilerleyerek nice öğrenciler mezun ederek, bölge halkına güzel hizmetler vermek en büyük hedefleri arasındadır” dedi. Konuşmaların ardından Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine beyaz önlükleri giydirildi. Konaklı Yabancı Diller Okulu Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen programa ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, ALKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdoğan Aslan, Prof. Dr. Arife Uslu Gökceoğlu, Prof. Dr. Nilgün Tatar, dekanlar, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

ALKÜ için ter döküp mücadele ettiler
Bölgesel

ALKÜ için ter döküp mücadele ettiler

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nde düzenlenen 2022-2023 Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavlarında öğrenciler ALKÜ için ter döktü.

Antalya öyle bir yanıyor ki! Sıcaktan bunalan çare arıyor
Bölgesel

Antalya öyle bir yanıyor ki! Sıcaktan bunalan çare arıyor

Antalya'da yüksek sıcaklık ve nem, vatandaşları ve turistleri serinlemek için sahillerde ve gölgelik alanlarda bir araya getirdi.

Korkuteli`de geniş Katılımlı Bayram Buluşması
Bölgesel

Korkuteli`de geniş Katılımlı Bayram Buluşması

Antalya Korkutelililer Derneğinin ev sahipliğinde Korkuteli Altın Demlik Çay Bahçesi işletmesinde geniş katılımlı bayramlaşma etkinliğin düzenlendi.

Deniz Baykal Spor Kompleksi’nde ücretsiz yüzme kursu
Bölgesel

Deniz Baykal Spor Kompleksi’nde ücretsiz yüzme kursu

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin eski CHP Genel Başkanı merhum Deniz Baykal’ın adını taşıyan spor kompleksinde 7’den 70’e yüzme bilmeyen herkes yüzme öğrenecek.

Antalya'da iki otomobil çarpıştı durmadan yola devam ettiler
Bölgesel

Antalya'da iki otomobil çarpıştı durmadan yola devam ettiler

Antalya'nın Manavgat ilçesinde kavşakta çarpışan iki otomobil durmadan yollarına devam etti.

Antalya'da yüksek nem bunalttı
Bölgesel

Antalya'da yüksek nem bunalttı

Antalya'da sıcak hava ve yüksek nem etkili olurken, sahillerde ve gölgelik alanlarda yoğunluk oluştu.