Antalya Büyükşehir Belediyesi 19 ilçede kurbanlık satış alanlarında periyodik ilaçlama uygulaması yapıyor. Kurban Bayramı boyunca ekipler kesim noktalarında da hijyen nöbetinde olacak.
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler Kurban Bayramı öncesi kurbanlık hayvan satış noktalarında sivrisinek, karasinek ve kene gibi haşerelere karşı ilaçlama çalışması yapıyor. Çalışmalar 19 ilçede belirlenen 131 satış noktasında ilçe belediyeleri ile koordineli bir şekilde sürdürülüyor. İnsan ve hayvan sağlığının korunması amacıyla her yıl düzenli bir şekilde sürdürülen çalışmalar ile başta karasinek ve vektör özelliği taşıyan canlıların üremesi engelleniyor. Vatandaşların kurban alım satım işlemlerini sağlıklı bir ortamda yapmaları sağlanıyor. İlaçlama ekipleri bayram boyunca 19 ilçede belirlenen 186 kesim noktasında vektörle mücadelesine devam edecek.
ÖNCELİK HALK SAĞLIĞI
Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürü Mesut Çınar sürdürülen mücadele ile ilgili şu bilgileri verdi: “ Antalya genelinde sürdürdüğümüz mücadele ile satış noktalarında alım satım yapacak vatandaşlarımızı ve kurbanlık hayvanları rahatsız edecek haşerelerin çoğalmalarını önlemeye çalışıyoruz. Yol kenarlarında yer alan özel satış alanlarında da ilaçlamalarımızı yapıyoruz. Şuana kadar etkin bir mücadele gerçekleştirdik. Kurban Bayramı öncesi ve bayram boyunca mücadelemiz devam edecek. Kurban kesim sonrası sakatat ve buna benzer kurban artıklarından kaynaklı haşere oluşumunu engellemek için gerekli önlemlerimizi alıyoruz. Çevreye zarar verecek olumsuzlukları önlemek için ekiplerimiz bayram boyunca nöbette olacak. Halk sağlığını koruyabilmemiz adına vatandaşlarımızın da kurbanlıklarını belediyelerimiz tarafından belirlenen noktalarda da kesmesini rica ediyoruz. Kurban artıklarını da belirtilen noktalara bırakmaları mücadelemiz açısından oldukça önemlidir”
ORTAM RAHAT
Van’ın Muradiye ilçesinden kurbanlık hayvanlarının satışı için Antalya’ya gelen Muhsin Yıldız “Karasinekle mücadele konusunda Büyükşehir Belediyesi düzenli bir şekilde ilaçlamaları yapıyor. Rahat bir ortamda satışlarımızı yapıyoruz. Bu mücadeleyi gerçekleştirdikleri için Büyükşehir Belediye başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.
HAYVANLARIMIZ RAHAT
Büyükşehir Belediyesinin ilaçlama çalışmalarından memnun olduklarını belirten bir başka satıcı Veysel Çelik ise “Satış alanına ilk geldiğimiz günlerde hayvanlarında etkisiyle doğal olarak bir sinek sorunu yaşadık. Ancak ekiplerin düzenli ilaçlama yapmasıyla, çadır yerlerimizde hayvanlarımız rahat etti. Ekiplerden ve Başkanımızdan Allah razı olsun” dedi.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) hizmet bölgelerinde yoğun klima kullanımı nedeniyle elektrik tüketiminde rekor artış yaşandı. Peki elektriksiz kalır mıyız? AEDAŞ acil eylem planı devrede. Antalya'da 23 Temmuz'da tüketim yüzde 14,3 artarak 58.606 MWh'ye ulaştı.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı.
Kamu kurumlarındaki yöneticilere tek ücret sınırı getiren düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni düzenleme 1 Ocak 2025'te yürürlüğe girecek. Detaylar için tıklayın
Yorumlar (0)