Depremin etkilediği illerden biri olan Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde önemli çalışmalara imza atan Antalya Büyükşehir Belediyesi, hayvan sağlığını da ihmal etmiyor. Yaralı ve hasta hayvanlara müdahale eden Büyükşehir veterinerleri, koruyucu hekimlik programına destek veriyor.
Koordinatör belediye olarak depremden etkilenen Gaziantep’te her alanda çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, hayvan sağlığı ile de yakında ilgileniyor. Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü’nde görevli veteriner ve teknikerler sokak sokak gezerek yaralı ve hasta sokak hayvanlarını tedavi ediyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Acil Müdahale Aracı’nda ilk müdahaleyi gerçekleştiren ekipler, ameliyat ya da farklı müdahaleler gerektiren durumlarda yaralı ve hasta hayvanları Gaziantep’te kurulan hayvan tedavi ve bakım merkezi çadırına naklediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Veterineri Semih Ercan, enfeksiyon, yaralanma gibi durumlara müdahale ettiklerini, gelen ihbarlar üzerine küçükbaş hayvanların da kontrolünü yaptıklarını söyledi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, önleyici veterinerlik hizmetleri kapsamında önümüzdeki günlerde başlayacak koruyucu hekimlik programına da destek verecek. Büyükşehir ekipleri sahaya inerek, küçük ve büyükbaş hayvanların aşılama çalışmalarında aktif görev alacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bakım onarım çalışması nedeniyle Düden Şelalesi, 29 Temmuz Pazartesi günü ziyarete kapalı olacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı ve Lara sahillerindeki Engelsiz Plajları bu yıl da engelli bireylerin denizle buluşma noktası oldu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kuvvetli fırtına ve yağışın neden olduğu olumsuzluklara anında müdahale etti.
Antalya'nın Cittaslow ağına katılmasıyla birlikte çalışmalarına hız veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Sakin Mahalle' programına pilot mahalle olarak seçilen Yeşilbayır Mahallesi'nde yürütülecek proje ve çalışmalar hakkında ilgili daire birimlerine yönelik bir toplantı düzenledi.
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde hizmete açılan Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, ilçenin önemli bir eksikliğini giderdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu (ASAT) Genel Müdürü İbrahim Kurt, son günlerde kamuoyunda su tarifelerinde yapılan değişiklik sonrası çıkan haberlere açıklık getirerek, "Suya yüzde 446 oranında zam gelmesi söz konusu değildir.
Yorumlar (0)