Antalya ili Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde yeni yıl, Türk resminin önemli isimlerinden Zerrin Kehnemuyi’nin eserlerinden oluşan ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Bir Cumhuriyet Kadını’ başlıklı sergisiyle başladı.
Türk resminin önemli isimlerinden 87 yaşındaki Kehnemuyi’nin eserlerinin yer aldığı serginin açılışında Belediye Başkanvekili Hüseyin Sarı, Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın eşi Ümran Uysal, ATSO Başkanı Ali Bahar’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
Açılışta, Başkanvekili Sarı, Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın çok istemesine rağmen açılışta yer almadığını belirterek “Başkanımızın hepinize selamları ve sevgilerini iletiyorum. Muratpaşa’da sanat var mottosuyla yola çıkıp Türkan Şoray Kültür Merkezi gibi bir kompleksi Antalya’mıza kazandırdığı için kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Sergi küratörü Şebnem Bahar ise bu serginin kendisini ayrı bir heyecanlandırdığını belirterek, “Bir cumhuriyet çocuğu olarak Atatürk’ün izinde, ışığında büyüdüğüm, yetiştiğim ve bugünlere de şahitlik ettiğim için inanın çok mutluyum” dedi. Açılışın ardından davetliler sergiyi büyük bir ilgiyle gezdi. Türkan Şoray Kültür Merkezi’ndeki serginin, 6 Şubat’a kadar ücretsiz gezilebileceği bildirildi.
Antalya Muratpaşa Belediyesi'nin, kentin yaşayan antik kenti Kaleiçi'nde bu yıl 9'uncusunu düzenleyeceği Kaleiçi Oldtown Festivali, 17-20 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.
Antalya’da Muratpaşa Belediyespor’un ‘Kızıl Fırtınası’ kick bokscu Hasan Mert Kızıl’ın yetiştirdiği sporcular, Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun Antalya ve Konya’da düzenlediği turnuvalarda şampiyonluk gururu yaşadı.
Muratpaşa Belediyesi Deniz Baykal Spor Kompleksi'nin, “Antalya'da yüzme bilmeyen kalmasın” sloganıyla başlayan ücretsiz kursları devam ediyor.
Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'nin halka açtığı Bambus plajında, belediye çalışmalarını engellemek amacıyla devam eden araç işgali sona erdi.
Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin yenilik, buluş ve girişim destekleme merkezi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri’nde (ASSİM), 10-14 yaşa yönelik verilecek robotik kodlama eğitimi başvuruları başladı.
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin çocukları ekran başından kaldırıp tabiatla buluşturan doğa kampı Zeytinpark’ta başladı.
Yorumlar (0)