Antalya’da 23 Nisan coşkusu başladı
Antalya Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları büyük bir coşku ile başladı. Kutlamalar için dünyanın dört bir yanından Antalya’ya gelen çocuklar Sevgi Korteji düzenledi. Geleneksel rengarenk kıyafetleriyle çocuklar Cumhuriyet Meydanı’nı kültürel motiflerle bezenmiş dansları ile renklendirdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile FOMGED Gençlik Kulübü’nün düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Antalya Çocuk Şenliği kapsamında 15 farklı ülkeden Antalya’ya gelen 500 çocuk, Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde Sevgi Korteji yaptı. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen çocukların da yer aldığı kortej, Atatürk Parkı’ndan başlayıp Cumhuriyet Meydanı’na kadar vatandaşların yoğun ilgisi ile devam etti.
Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren kortej sonrası saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Meydanda kurulan sahnede Ukrayna, Polonya, Litvanya, Özbekistan, K.K.T.C, Azerbaycan, Gürcistan, Kırgızistan, Tataristan, İran, Romanya, Endonezya, Kazakistan ve Estonya’dan gelen çocuklar kültürel mirasları olan ülkelerine özgü dansları ve müziklerini Antalyalıların beğenisine sundu. Antalyalılar bu anları cep telefonları ile fotoğraf çekerek ölümsüzleştirdi.
Kültür şöleninin yaşandığı şenlikte vatandaşlar, çocukların gösterilerine alkışlarla eşlik etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu doyasıya yaşayan çocuklar Antalya’dan dünyaya barış, kardeşlik, dostluk ve sevgi mesajı verdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bakım onarım çalışması nedeniyle Düden Şelalesi, 29 Temmuz Pazartesi günü ziyarete kapalı olacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı ve Lara sahillerindeki Engelsiz Plajları bu yıl da engelli bireylerin denizle buluşma noktası oldu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kuvvetli fırtına ve yağışın neden olduğu olumsuzluklara anında müdahale etti.
Antalya'nın Cittaslow ağına katılmasıyla birlikte çalışmalarına hız veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Sakin Mahalle' programına pilot mahalle olarak seçilen Yeşilbayır Mahallesi'nde yürütülecek proje ve çalışmalar hakkında ilgili daire birimlerine yönelik bir toplantı düzenledi.
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde hizmete açılan Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, ilçenin önemli bir eksikliğini giderdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu (ASAT) Genel Müdürü İbrahim Kurt, son günlerde kamuoyunda su tarifelerinde yapılan değişiklik sonrası çıkan haberlere açıklık getirerek, "Suya yüzde 446 oranında zam gelmesi söz konusu değildir.
Yorumlar (0)