Antalya

Antalya'da bileği kırılan kadından fatura itirazı

Bileği kırılan Ukraynalı kadından 44 bin 555 TL'lik alçı faturası itirazı

Antalya'da bileği kırılan kadından fatura itirazı

Antalya'da kızıyla pazar alışverişi yaparken bileği kırılan Ukraynalı kadına, giriş yaptığı özel hastanede bin 650 dolar fatura çıkarıldı. Duruma tepki gösteren ailenin itirazı üzerine hastane yönetimi 850 doları iade etti. Kalan 800 doları da fazla gören ailenin Türk damadı, "Yatış yok, bıçak yok, ameliyat yok ve bin 650 dolar fiyat çıkıyor. 850 doları geri yatırdılar ama bu alçıya 800 dolar da fazla" diyerek tepki gösterdi.
Olay, 4 Ağustos Cuma günü Kemer ilçesi Aslan Bucak Mahallesi Cuma pazarında yaşandı. Savaştan kaçıp Antalya'ya yerleşen Olena Buletsa (61), burada Şeyhmus Doğan ile yakın bir tarihte evlenen kızı Kateryna Buletsa'la (32) pazar alışverişine çıktı. Kızıyla birlikte yürüdüğü sırada dengesini kaybedip yere düşen Olena Buletsa'nın bileği kırıldı. Çevredekilerin durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirmesi üzerine Buletsa ambulansla Özel Kemer Yaşam Hastanesine götürüldü. Burada iddiaya göre, sadece röntgen ve alçıya bin 680 dolar (günün kuruyla 44 bin 555 TL) fatura kesildi. Buletsa ve kızı bu parayı ödeyip evlerine döndü. Faturayı gören damadı Şeyhmus Doğan hastaneye gidip faturaya hastane çalışanları ve yetkililerine tepki gösterip itiraz etti. Olaydan bir gün sonrası ise 850 dolar geri yatırıldı. Hala olayın şokunda olan aile, paranın bir bölümünün geri yatırılmasına rağmen 800 doları fazla bulduklarını savundu.

"Röntgen çekildi, cerrah kolu düzeltti ve bir alçı uyguladı"
Bileği kırılan kadının kızı Kateryna Buletsa, olayı şu sözlerle anlattı:
"Cuma günü annemle çarşıya gittik. Sebzelerin yanında çok su vardı. Annem kaydı ve düştü. İnsanlar yardım etti, ambulans çağırdı. Ambulans geldiğinde sigorta olup olmadığını sordular. Ne yazık ki yoktu. Ukrayna'da bir savaş var. Şimdi yaşamak zor. Hangi hastaneye götürüldüğümüzü bilmiyordum. Orada doktorlar tıbbi bakım sağlamaya başladı. Ücretsiz olmadığını söylediler. Başka bir kliniğe gidelim dedim. Doktor 'Türkiye'nin her yerinde pahalı' dedi. Röntgen çekildi. Cerrah kolu düzeltti ve bir alçı uyguladı. Bin 650 dolarlık bir fatura çıkardılar. Sonra acilen ameliyat gerektiğini söylediler."

"850 dolarını geri yatırdılar"
Şeyhmus Doğan, “Hastaneye geldiklerinde sadece bir röntgen ve bu alçıyı yapıyorlar. Yatış yok, bıçak yok, ameliyat yok ve bin 650 dolar fiyat çıkıyor. Eşim devlet hastanesine gitmek istiyor, orası daha fazla para alır diyerek onu bu parayı ödemeye zorluyorlar. 44 bin 500 TL ödediler, 10 adet sargı bezi ve transfer. Ertesi gün ben gittim ve itiraz ettim. Polis çağırmamamı istediler. 850 dolarını geri yatırdılar. Kalan 800 dolar. Yine de bu alçıya 800 dolar verilir mi? Bu insanlar savaştan kaçtı, ben asgari ücretle çalışan birisiyim. Büyüklerimizin sesimizi duymasını istiyorum” diye konuştu. İHAAntalya'da bileği kırılan kadından fatura itirazı

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Avcılar’da, vatandaşlar gelen fatura kesme tebligatlarıyla şok yaşadı
Yaşam

Avcılar’da, vatandaşlar gelen fatura kesme tebligatlarıyla şok yaşadı

Avcılar'da uzun süredir faaliyet gösteren ve 2 ay önce devrildiği ileri sürülen fatura ödeme merkezinde faturalarını ödeyenler, elektrik ve doğal gazları kesilince neye uğradıklarını şaşırdı

Ödemeyi ibandan alıp fatura kesmeyenler dikkat! Her biri için ödenecek
İş Dünyası

Ödemeyi ibandan alıp fatura kesmeyenler dikkat! Her biri için ödenecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı, IBAN ile ödeme alan ve fiş kesmeyen esnafa 3.400 TL ceza kesmeye başladı. İşletmelerin banka hesaplarına gelen transferler de inceleme kapsamında.

Bornova'da naylon fatura operasyonu
3. Sayfa

Bornova'da naylon fatura operasyonu

İzmir'in Bornova ilçesinde, naylon faturayla devleti zarara uğratan kişilere yönelik düzenlenen polis operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin iş yerlerinde yapılan aramalarda çeşitli suç unsurları ele geçirildi.

Diyarbakır’da faturasız et ve sakatat ele geçirildi
Bölgesel

Diyarbakır’da faturasız et ve sakatat ele geçirildi

Diyarbakır’da 5 tona yakın faturasız et ve sakatat ele geçirildi

Doğalgaz faturası ne kadar süre ücretsiz olacak? İşte detaylar
Yaşam

Doğalgaz faturası ne kadar süre ücretsiz olacak? İşte detaylar

"Doğalgaz faturası ne kasar süre ücretsiz olacak? Bedava doğalgaz uygulaması ne zaman başlıyor ve ne zaman bitiyor?" sorusuna çevrildi. İşte 2023 bedava doğalgaz tarihleri...

Başkan Emrullah Ünal, CHP'li Başkan Oktay'ın açıklamalarına çok sert çıktı
Bölgesel

Başkan Emrullah Ünal, CHP'li Başkan Oktay'ın açıklamalarına çok sert çıktı

CHP Bucak İlçe Başkanı Ahmet Sedat Oktay su borcu bulunmadığını öne sürerek ‘’Bucak Belediyesi tarafından Su Faturasını Ödememe İhbarnamesi gönderildi’’ dedi.