Büyükşehir’den 19 Mayıs Futbol Turnuvası
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’na özel düzenlediği futbol turnuvasını başladı.
Büyükşehir Belediyesi, Atatürk’ün Samsun’a çıkarak kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919'un 105. yılında gençler için özel ve anlamlı etkinlikler gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Futbol Turnuvası düzenledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademisi Halı Sahalarındaki turnuvanın başlama vuruşu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Nurettin Tonguç tarafından yapıldı.
HEYECANLI MÜCADELE
2005-2009 doğumlu gençlerin katılım sağladığı turnuvada toplam 2 grupta, 8 takım mücadele ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademisi Halı Sahalarında başlayan turnuvanın takımları 7’şer kişiden oluşuyor. Turnuvanın ilk günü, şampiyonluk amaçlayan gençlerin, kıran kırana heyecan dolu mücadelesine sahne oldu. Turnuva, 18 Mayıs Cumartesi günü oynanacak final müsabakasıyla birlikte tamamlanacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bakım onarım çalışması nedeniyle Düden Şelalesi, 29 Temmuz Pazartesi günü ziyarete kapalı olacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı ve Lara sahillerindeki Engelsiz Plajları bu yıl da engelli bireylerin denizle buluşma noktası oldu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kuvvetli fırtına ve yağışın neden olduğu olumsuzluklara anında müdahale etti.
Antalya'nın Cittaslow ağına katılmasıyla birlikte çalışmalarına hız veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Sakin Mahalle' programına pilot mahalle olarak seçilen Yeşilbayır Mahallesi'nde yürütülecek proje ve çalışmalar hakkında ilgili daire birimlerine yönelik bir toplantı düzenledi.
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde hizmete açılan Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, ilçenin önemli bir eksikliğini giderdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu (ASAT) Genel Müdürü İbrahim Kurt, son günlerde kamuoyunda su tarifelerinde yapılan değişiklik sonrası çıkan haberlere açıklık getirerek, "Suya yüzde 446 oranında zam gelmesi söz konusu değildir.
Yorumlar (0)