Antalya’nın Korkuteli ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan 2023 yılı 1. dönem hafızlık tespit sınavında başarılı olarak belge almaya hak kazanan 6 öğrenciye belgeleri teslim edildi.
Korkuteli İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Erkek Yatılı Kur’an Kursu, Dürdane Önal Yatılı Kız Kur’an Kursu ve dışarıdan hafızlığını tamamlayıp Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan 2023 yılı 1. dönem hafızlık tespit sınavında başarılı olarak belge almaya hak kazanan 6 öğrenciye, belgeleri Korkuteli İlçe Müftüsü Mustafa Kızmaz tarafından verildi. Öğrencilere belgelerini veren Müftü Kızmaz, "Kur’an kurslarımızda ve dışarıdan kendi imkanlarıyla hafızlığını tamamlayarak belge almaya hak kazanan hafızlarımızı tebrik ediyorum. Kur’an’ın hamili olan kardeşlerimin bundan sonraki hayatlarında Kur’an’ın hadimi olmalarını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Müftülüğümüze güvenerek evlatlarını bize emanet eden hafızlarımızın kıymetli ebeveynlerine, Kur’an kursu öğreticilerimize ve Kur’an kurslarına maddi ve manevi destek veren tüm Korkutelili hayırsever kardeşlerimize teşekkür ediyorum" dedi.
Program, yapılan kahvaltının ardından belge takdimi ile sona erdi.
Korkuteli İlçe Müftülüğü ile Korkuteli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Antalya'da küçük demir bilyeler atan havalı tüfek ile intihara kalkışan bir kişi ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.
Antalya 12 saat içinde adeta 4 mevsimi yaşadı. Dün gece etkili olan şiddetli yağış ve fırtınanın ardından bugün ise sıcak ve güneşli hava etkili oldu. Detaylar haberimizde
Antalya’da telefonda kendisini polis olarak tanıtıp, “Kimliğinin şüpheli şahıslar tarafından terör eyleminde kullanıldı’ sözleriyle bir kişiden 850 bin TL değerinde ziynet eşyası ve dövizi elden alan şahıs, polis ekiplerince yakalandı. Nitelikli dolandırıcılık suçundan adli makamlara sevk edilen şüpheli tutuklandı.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. Selahattin Kumru, obezite cerrahisi geçirmiş kadınların sağlıklı gebelik şansının arttığını, gebelikle ilgili istenmeyen bazı sorunların da azaldığını söyledi.
Antalya'da Kepez Belediyesi, Duraliler Mahallesi'nde dün meydana gelen hortum felaketinde oluşan olumsuzluklara müdahale etti.
Yorumlar (0)