Antalya

Antalya’da iptal edilen yağlı direk bayrak yarışması renkli görüntülere sahne oldu

İptal edilen yağlı direk bayrak yarışması renkli görüntülere sahne oldu

Antalya’da iptal edilen yağlı direk bayrak yarışması renkli görüntülere sahne oldu

Antalya’da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla düzenlenen yağlı direk bayrak yarışması iptal olmasına rağmen renkli görüntülere sahne oldu. Ödül olmadığı için kuralı da olmayan yarışmada önce yağlı direğin üzerine kum döken yarışmacılar, ardından bez sererek ucundaki bayrağa ulaşmaya çalıştı. Bunda da sonuca ulaşamayan yarışmacılar hem bez serip hem çorapla bayrağa ulaşmayı başardı.

Akşam saatlerinde başlayan etkinliklere Antalyalıların ilgisi oldukça yoğun oldu. Törene, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Sahil Güvenlik Komutalı Yarbay Murat Sezgin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, Deniz Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin ve Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürü Serkan Erkan katıldı.Protokol tarafından denize levrek yavrularının da bırakıldığı kutlamalar yüzme yarışıyla başlarken, denize atılan çıpayı çıkarma yarışı ile devam etti. Yağlı direkten bayrak alma yarışı katılım olmadığı için ise iptal edildi.

“Ödüle değil bayrağa koşuyoruz”

Yağlı direkten bayrak alma yarışının iptal edilmesi üzerine bazı vatandaşlar bayrağı bulunduğu yerden alabilmek için yarışma kuralları dışına çıkarak, önce elleriyle direğe kum attılar sonra tişörtlerini sererek bayrağa ulaşmaya çalıştılar. Direğin ucunda “Ödüle değil bayrağa koşuyoruz” diyerek şansını deneyen vatandaşlar defalarca kez suya düşmelerine rağmen yılmadılar ve en sonunda direğin ucunda bulunan Türk bayrağını almayı başardılar. Çevredekilerin bakışları arasında bayrağı alan bir vatandaş ise “Ödüle yarışmadım bayrağa yarıştım” diyerek bayrağı izleyicilere gösterdi.

Denize atılan çıpayı zor oldu

Antalya Valisi Ersin Yazıcı’nın denize attığı çıpayı çıkarmak için uzun süre mücadele veren yarışmacılar birçok kez dalsa da çıpaya ulaşmayı başaramayınca, yarışmayı izlemek için gelen bir kadın deniz gözlüğü, şnorkel ve ayağına geçirdiği paletlerle denize atladı, ancak o da başarılı olamadı. Ümitler kesilmek üzereyken yarışmacılardan biri sürpriz şekilde yaptığı son dalışıyla çıpa suyun yüzeyine çıkarmayı başardı.

Törende ayrıca Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü (AKSAM) tarafından alana getirilen 10 bin çipura ve 10 bin levrek yavrusu Vali Ersin Yazıcı ve AKSAM Müdürü Serkan Erkan tarafından denize bırakıldı. Kutlamalar Flyboard gösterisiyle devam ederken, dereceye giren yarışmacıların ödüllendirilmesiyle son buldu.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Yağlı direkten bayrak alma yarışmasında 4 bin lira 25 kişi ter döktü
Etkinlik

Yağlı direkten bayrak alma yarışmasında 4 bin lira 25 kişi ter döktü

Antalya’nın Kumluca ilçesinde Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kabotaj bayramında yağlı direğin ucundaki bayrağa erişmek için yarıştılar
Etkinlik

Kabotaj bayramında yağlı direğin ucundaki bayrağa erişmek için yarıştılar

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 96’ıncı yılı Alanya’da yapılan etkinliklerle coşku içerisinde gerçekleşti.

Korkuteli'de Ramazan Ayı Öncesi Son Sabah Namazı Buluşması
Etkinlik

Korkuteli'de Ramazan Ayı Öncesi Son Sabah Namazı Buluşması

Antalya Korkuteli İlçe Müftülüğü himayesinde Gençlik Koordinatörlüğü, Korkuteli Kültür Teşekkülleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının katkılarıyla sabah namazı buluşması gerçekleştirildi.

Korkuteli'de yarışmada dereceye giren öğrencilere ödül
Etkinlik

Korkuteli'de yarışmada dereceye giren öğrencilere ödül

Antalya'nın Korkuteli İlçesinde Cumhuriyet Gülhizar Osman Sarıcalar Ortaokulu'nda fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Korkuteli'de Saadet seçim çalışmalarına iddialı başladı
Bölgesel

Korkuteli'de Saadet seçim çalışmalarına iddialı başladı

Yapmış olduğu çalışmalar ve hazırladığı raporlarla Antalya yerel gündemini belirleyen Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığı 14 Mayıs genel seçimlerine güçlü bir liste ile hazırlanıyor.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Seçim Startını Korkuteli’den Verdi
Bölgesel

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Seçim Startını Korkuteli’den Verdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Korkuteli'de bugün partililer ile “Dünden bugüne yol arkadaşlarımızla” programında bir araya geldi. İşte programdan fotoğraflar