Antalya’da bir marketten sahte parayla alışveriş yaptığı belirlenen 3 şüpheliden 1’i tutuklandı.
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, Kepez ilçesindeki bir markette meydana gelen sahte para olayı ile ilgili yaptığı çalışmada, 23 adet aynı seriden 200 TL’lik banknot ele geçirdi. Araştırmalar sonucu sahte paraları piyasaya süren şahıslar yakalanırken, ikamette yapılan aramada toplamda 32 adet sahte 200 TL’lik banknot, toplamda 6 bin 400 TL ele geçirildi. 3 şüpheli şahıs hakkında işlem yapıldı, 1 şüpheli sevk edildiği mahkemece tutuklandı.
Antalya’da 4 şüpheli şahsın üzerinde ve kullandıkları arabada yapılan aramada 85 bin sahte dolar, 1 adet seri numarasız tabanca, 1 adet tabanca şarjörü ve 13 adet 9 minimetre çapında fişek ele geçirildi.
Antalya'da sahte para kullanarak esnafı zor duruma sokan 5 yabancı uyruklu şahıs gözaltına alındı.
Antalya’da 47 ekip 104 polisle günübirlik kiralanan evlere eş zamanlı denetim gerçekleştirildi.
Antalya’da 89 ekip 207 polisin katılımıyla okul servisleri ve okul çevresinde uygulama gerçekleştirildi.
Antalya’da korsan taşımacılıkla mücadele çerçevesinde 28 otomobil trafikten men edildi.
Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde suç ve suçlularla mücadeleye yönelik yürütülen 1 aylık çalışmada 766 şüpheliyi yakaladı. İşlemleri tamamlanan şüphelilerden 100'ü tutuklandı.
Yorumlar (0)