Antalya’da ikinci el eşya satan spot dükkanı alev alev yandı. Küle dönen dükkanın sahibi, daha önce farklı bir iş yerinin iki kez kundaklandığını ileri sürerek, bu yangında da kundaklama iddiasında bulundu.
Dün gece 01.00 sıralarında Kepez ilçesi Yeşilırmak Caddesi üzerinde bulunan ikinci el eşya satan spot dükkanında henüz bilinmeyen bir nedenden ötürü yangın çıktı. Dükkandan alevlerin çıktığını görenler durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbarla birlikte olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Belirtilen adrese gelen itfaiye ekipleri, yangını güçlükle kontrol altına aldı. Yangında dükkan ve içerisinde yer alan eşyalar küle döndü.
“5 milyon zararım var”
Yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme sürerken, iş yeri sahibi Eyüp Çoban daha önce başka bir adresteki dükkanının iki kez kundaklandığını, bu yangında da kundaklanma şüphesinin olduğunu ileri sürdü. Çoban, “15 yıldır buradayız. Yaklaşık 5 milyon liraya yakın zararım var. Daha önce bir dükkanım da 2 defa kundaklandı. Emeğim gitti. İkinci el eşyalar 2 dakikada petrol gibi hemen yanmış” dedi.
Antalya'nın Aksu ilçesinde pazar alışverişine giden baba ve oğlunun yaşadığı iki katlı evde yangın çıktı.
Antalya'nın Manavgat ilçesinde ormanlık alan içerisine dökülen çöp ve molozlardan çıktığı değerlendirilen orman yangınında 4 dönüm kızılçam ormanı yandı.
Antalya’nın Manavgat ilçesinde tepelik alanda çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden olurken, itfaiye ekiplerinin çabası sayesinde yerleşim yerlerine ulaşmadan söndürüldü.
Antalya'nın Aksu ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı.
Antalya’nın Kumluca ilçesinde çıkan yangın, havadan ve karadan müdahale sonucu büyümeden kontrol altına alındı.
Antalya'da 5 gün önce çıkan yangında evleri ve topladıkları hurdalar küle dönen 2 aile, başlarını sokabileceği yeni bir yuva bekliyor. c
Yorumlar (0)