Antalya’nın Aksu ilçesindeki besihanede çıkan yangında hayvanların barınakları ve yiyecekleri kül oldu.
Antalya’nın Aksu ilçesi Kurşunlu Mahallesi’nde dün saat 15.00 civarında meydana gelen olayda, 220 baş küçükbaş ve 15 büyükbaş hayvanın bulunduğu besihanede bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangında besihane kullanılamaz hale gelirken, hayvanların yiyecekleri de kül oldu.
Yangının başladığı sırada ofiste olduklarını ve eşinin çığlığı üzerine besihaneye koştuklarını belirten işletme sahibi Süleyman Kaplan, "Eşimle besihanemizin yan tarafında bulunan ofisimizde çalışıyorduk. Bir vatandaş geldi yanımıza, onunla muhabbet ederken birden eşim çığlık attı 'Besihane yanıyor' diye. Hemen koştuk, sondajlarımızdan su çekerek müdahale etmeye çalıştık. Diğer taraftan da çocuklarımı aradım 112 Acil Çağrı Merkezine bildirmeleri için. Onlar hemen aradılar. İtfaiye yangın yerine gelene kadar eşimle yangını bastırdık. Hayvanları acele dışarı çıkardım. Çünkü alev içeriyi basmıştı. Hayvanlar sağa sola kaçıştı. Onları daha sonra etraftan topladık. 70-80 bin liralık zararımız var. Hayvanların yemleri tamamen yandı" dedi.
Kaplan, "Besihanede 220 küçükbaş, 15 tane büyükbaş hayvanımız vardı. Hayvanların barınaklarının yüzde 80’i kullanılmaz halde. Dışarda kaldı şu an hayvanlarım. Aksu Belediyesi yetkilileri temizlik için buraya geldiler" şeklinde konuştu.
Antalya'nın Aksu ilçesinde pazar alışverişine giden baba ve oğlunun yaşadığı iki katlı evde yangın çıktı.
Antalya'nın Manavgat ilçesinde ormanlık alan içerisine dökülen çöp ve molozlardan çıktığı değerlendirilen orman yangınında 4 dönüm kızılçam ormanı yandı.
Antalya’nın Manavgat ilçesinde tepelik alanda çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden olurken, itfaiye ekiplerinin çabası sayesinde yerleşim yerlerine ulaşmadan söndürüldü.
Antalya'nın Aksu ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı.
Antalya’nın Kumluca ilçesinde çıkan yangın, havadan ve karadan müdahale sonucu büyümeden kontrol altına alındı.
Antalya'da 5 gün önce çıkan yangında evleri ve topladıkları hurdalar küle dönen 2 aile, başlarını sokabileceği yeni bir yuva bekliyor. c
Yorumlar (0)