Antalya Büyükşehir Belediyesi, Yerli Malı Haftası’nı 12-18 Aralık tarihleri arasında Zeytinpark’ta şenlik havasında kutlayacak. Ayrıca 24-31 Aralık tarihleri arasında Cam Piramit’te Yılbaşı Festivali düzenleyecek. Etkinliklerde kadın kooperatifleri de yer alacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı 12-18 Aralık tarihleri arasında tüm Türkiyede kutlanan ‘Yerli Malı Haftası’ ile 24-31 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan Yılbaşı Festivali öncesinde kadın kooperatifleriyle bir araya geldi. Toplantıya Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Seda Özel, Bitkisel Üretim Şube Müdürü Saadet Tuğrul Ay ve kadın kooperatifleri katıldı. Toplantıda, kadın kooperatiflerinin etkinliklere nasıl katılım sağlayacağı ve hangi ürünlerle yer alacağı konuları ele alındı.
Yerli tüketimin bilinçli olarak artması ve hafta süresince tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın öneminin vurgulanması nedeniyle Türkiye’de tüm okullarda ve çeşitli etkinliklerle kutlanan Yerli Malı Haftası 12-18 Aralık tarihleri arasında 09.17.00 saatleri arasında Zeytinpark’ta şenlik havasında kutlanacak.
Unutulmaya yüz tutan Yerli Malı Haftası’nı yeniden hatırlatmak, yerli malının önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenecek festivalde, çocuklar Antalya’ya has ürün ve lezzetleri öğrenme ve tatma şansı bulacak. Düzenlenecek seminerlerde ise kooperatifçilik, yerel ürün, coğrafi işaret ve coğrafi işaretli ürünler gibi konularda bilgilendirme yapılacak. Kadın Kooperatiflerinin de yer alacağı yerli Malı Haftası Şenliği’nde katılımcılar çeşitli ürünlerin sunumunu görmek ve tadım yapma şansı da bulacak.
Kadın Kooperatifleri 24-31 Aralık tarihleri arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan “Yılbaşı Festivali” programına da katılım sağlayacak. Cam Piramit’te gerçekleşecek “Yılbaşı Festivali” programı bünyesinde kooperatiflerin ürün yelpazesi hem tanıtılacak hem de ürünlerini satma imkanı bulacaklar.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bakım onarım çalışması nedeniyle Düden Şelalesi, 29 Temmuz Pazartesi günü ziyarete kapalı olacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı ve Lara sahillerindeki Engelsiz Plajları bu yıl da engelli bireylerin denizle buluşma noktası oldu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kuvvetli fırtına ve yağışın neden olduğu olumsuzluklara anında müdahale etti.
Antalya'nın Cittaslow ağına katılmasıyla birlikte çalışmalarına hız veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Sakin Mahalle' programına pilot mahalle olarak seçilen Yeşilbayır Mahallesi'nde yürütülecek proje ve çalışmalar hakkında ilgili daire birimlerine yönelik bir toplantı düzenledi.
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde hizmete açılan Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, ilçenin önemli bir eksikliğini giderdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu (ASAT) Genel Müdürü İbrahim Kurt, son günlerde kamuoyunda su tarifelerinde yapılan değişiklik sonrası çıkan haberlere açıklık getirerek, "Suya yüzde 446 oranında zam gelmesi söz konusu değildir.
Yorumlar (0)