Antalya

Antalya'da YKS heyecanı! Yine dramatik anlar yaşandı! Son dakika telaşları...

Antalya'da YKS'nin ilk oturumu TYT'de son dakika telaşı ve dramatik anlar yaşandı. Koşarak yetişmeye çalışan öğrenciler, sınavı kaçıranlar ve velilerin alkışları sınavın atmosferini yansıttı. Detaylar için tıklayın!

Antalya'da YKS heyecanı! Yine dramatik anlar yaşandı! Son dakika telaşları...

Antalya'da, her yıl benzer görüntülere sahne olan YKS'da bu yılda manzara değişmedi. Saat 10.00'da kapatılan kapılara yetişmeye çalışan öğrenciler maratoncuları aratmazken, saniyeler kala içeri girenleri veliler alkışladı. Bir öğrenci koşarak geldiği kapıda sınavı 3 dakika ile kaçırırken, geçirdiği kaza sonrası bacaklarından ameliyat olan ve bastonla sınav gireceği fakülteye yürüyerek gelen bir kişi 10 dakikayla sınavı kaçırdı. 50 yaşındaki aday, “Bu bacaklarla nasıl koşturacağım. Benim suçum ne?” dedi.

Antalya'da, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) saat 10.15'te başladı. Akdeniz Üniversitesi'ndeki fakültelerde düzenlenen sınavlarda öğrenciler, sabahın erken saatlerinden itibaren sınava girecekleri merkezlerin önüne geldi. Saat 09.00'da kapıların açılmasıyla birlikte sınav salonlarına giriş başlarken, dakikalar ilerledikçe heyecan artmaya başladı. Sınava girecek öğrencilerin üstleri tek tek arandı, Üzerlerinde takı bulunanlar, takılarını çıkarıp yakınlarına verdi.

Kolyesini çöpe attı, görevlinin içi el vermedi

Sınava kolye ile girmeye çalışan bir öğrenci ise, görevlinin uyarısıyla kolyesini çıkardı. Yanında yakını olmadığı için boynundaki kolyeyi çöp bidonuna attığını gören görevli, çöpten aldığı kolyeyi kapı kenarına koydu.

Nefes nefese kaldılar, alkışlarla içeri girdiler

Saatler 09.50'ye geldiği sırada ise her yıl yaşanan manzaralar tekrarlandı. Dakikalar ilerledikçe öğrenciler kapılara koşarak gelmeye başladı. Son dakikalara girildiğinde velilerin alkışlarıyla kapıdan geçen gençlerin nefes nefese kaldığı gözlendi.

“Anahtarı buldum, kafaya takmasın”

Araç anahtarını kaybedip tekrar bulan bir veli ise, kapıya gelip öğrencisine bulduğunu söylemek istedi. Görevlilerin müsaade etmemesi üzerine, ‘Şimdi o kafaya takar. O yüzden bulduğumu söylemek istemiştim” dedi.

Birisi koşarak, birisi koşamadığı için yetişemedi

Edebiyat Fakültesinde saat 10.00 itibariyle kapının kapatılmasının ardından ise sınavı 3 dakika ile kaçıran bir genç büyük üzüntü yaşadı, yüzünü kapattı. Kapıyı eliyle yoklayan genç, sınava geç kaldığını anlayınca ailesiyle birlikte geri döndü.

Geçirdiği trafik kazası sonrası bacaklarından ameliyat olan Gökhan Tamas (50) ise sınavı 10 dakika ile kaçırdı. Bacaklarında bandaj ve medikal bastonla fakültenin önündeki bankta oturan Tamas, ünivrsite içerisindeki trafikten dolayı sınavı kaçırdığını söyledi. Gökhan Tamas, şunları söyledi, “Üniversiteye girdikten sonra kitlendim burada. Arabayı bırakıp bu bacaklarla nasıl koşturacağım. Çok ağır ölümcül bir kaza geçirmiştim. Tabiri caizse öldüm tekrar geri geldim. Benim burada suçum ne? Kazada da ben haklıydım. 2018 yılında da sınava girip kazanmıştım. 2019'da kaza geçirdim. Hayatımı yeniden kurmak için sınava girmek istedim ama giremedim. Araç sürerken bana saldıranlar da oldu. Burası panayır alanı olmuş, araç koyacak yer bulamadım.”

Antalya'da YKS heyecanı! Yine dramatik anlar yaşandı! Son dakika telaşları...Antalya'da YKS heyecanı! Yine dramatik anlar yaşandı! Son dakika telaşları...Antalya'da YKS heyecanı! Yine dramatik anlar yaşandı! Son dakika telaşları...Antalya'da YKS heyecanı! Yine dramatik anlar yaşandı! Son dakika telaşları...Antalya'da YKS heyecanı! Yine dramatik anlar yaşandı! Son dakika telaşları...Antalya'da YKS heyecanı! Yine dramatik anlar yaşandı! Son dakika telaşları...Antalya'da YKS heyecanı! Yine dramatik anlar yaşandı! Son dakika telaşları...Antalya'da YKS heyecanı! Yine dramatik anlar yaşandı! Son dakika telaşları...Antalya'da YKS heyecanı! Yine dramatik anlar yaşandı! Son dakika telaşları...Antalya'da YKS heyecanı! Yine dramatik anlar yaşandı! Son dakika telaşları...Antalya'da YKS heyecanı! Yine dramatik anlar yaşandı! Son dakika telaşları...Antalya'da YKS heyecanı! Yine dramatik anlar yaşandı! Son dakika telaşları...

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

YKS soruları sızdırıldı mı? Tartışmalar sonrası cevap geldi!
Yaşam

YKS soruları sızdırıldı mı? Tartışmalar sonrası cevap geldi!

YKS 2024'te AYT sorularının sızdırıldığı iddiaları gündemde. ÖSYM ve İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Peki iddialar doğru mu? Sorular sınavda çıktı mı?

Bucak'ta YKS heyecanı! Aileler kapıda bekledi! Geç kalan öğrenciler sınava giremedi
Bölgesel

Bucak'ta YKS heyecanı! Aileler kapıda bekledi! Geç kalan öğrenciler sınava giremedi

Burdur'un Bucak ilçesinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren çocuklarını yalnız bırakmayan aileler, okul kapısının önünde dua ederek bekledi.

Burdur'da YKS'ye girecek öğrencilere ulaşım desteği
Bölgesel

Burdur'da YKS'ye girecek öğrencilere ulaşım desteği

Burdur Belediyesi 8-9 Haziran tarihlerinde YKS’ye girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım desteği sağlayacak. Detaylar burada...

Sınav öncesi aileler dikkat!
Yaşam

Sınav öncesi aileler dikkat!

Sınav kaygısının gençlerde başaramayacakları korkusuna neden olduğunu kaydeden uzmanlar, aşırı terleme ve idrar tutamama gibi durumların da yaşanabildiğini söylüyor.

Kahramanmaraş'ta ‘Bilgim Kaygımdan Büyük Motivasyon Semineri’
Bölgesel

Kahramanmaraş'ta ‘Bilgim Kaygımdan Büyük Motivasyon Semineri’

Kahramanmaraş'ta Türkoğlu Belediye tarafından 8-9 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) dolayısı ile ‘Bilgim Kaygımdan Büyük Motivasyon Semineri’ düzenlendi.

Diyetisyenden LGS ve YKS Adaylarına Önemli Tavsiyeler
Yaşam

Diyetisyenden LGS ve YKS Adaylarına Önemli Tavsiyeler

Kepez Belediyesi Sağlık Merkezi Diyetisyeni Nevin Bilici, LGS ve YKS adayları için beslenme önerilerinde bulundu. Bilici, “Sınav öncesi yeni besinlerden, kafeinli içeceklerden, şekerli, yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durun” dedi.