Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa ilçesinde yapımına başladığı Katı Atık Aktarma İstasyonu inşaatını tamamladı.
Yatırımla Gazipaşa’da çöplerin vahşi depolanması sona erecek.
Çevreyi olumsuz yönde etkileyen çöp atıklarının biriktirildiği vahşi depolama Gazipaşa’da son buluyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, kısa süre önce Koru Mahallesi Denizüstü mevkiinde başlattığı Katı Atık Aktarma İstasyonu inşaatını tamamlanırken, çevre düzenleme çalışmaları da bitmek üzere. İstasyon faaliyete geçtiğinde Gazipaşa vahşi depolamayla biriktirilen ve çevreye olumsuz sonuçlar doğuran şehir çöplüğünden kurtulacak. İlçenin katı atıkları Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin komşu ilçe Alanya’daki katı atık ve bertaraf tesisine gönderilecek.
Çevreci yatırım
Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren kent genelindeki katı atık transfer istasyonları hem tasarruf sağlıyor hem de egzoz emisyonunun azalmasına katkı sunarak çevreyi koruyor. Katı atık transfer istasyonlarına ilçe belediyeleri tarafından küçük hacimli araçlarla taşınan katı atıklar daha büyük hacimli araçlara aktarılarak, işleme veya depolama yerlerine taşınıyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bakım onarım çalışması nedeniyle Düden Şelalesi, 29 Temmuz Pazartesi günü ziyarete kapalı olacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı ve Lara sahillerindeki Engelsiz Plajları bu yıl da engelli bireylerin denizle buluşma noktası oldu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kuvvetli fırtına ve yağışın neden olduğu olumsuzluklara anında müdahale etti.
Antalya'nın Cittaslow ağına katılmasıyla birlikte çalışmalarına hız veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Sakin Mahalle' programına pilot mahalle olarak seçilen Yeşilbayır Mahallesi'nde yürütülecek proje ve çalışmalar hakkında ilgili daire birimlerine yönelik bir toplantı düzenledi.
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde hizmete açılan Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, ilçenin önemli bir eksikliğini giderdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu (ASAT) Genel Müdürü İbrahim Kurt, son günlerde kamuoyunda su tarifelerinde yapılan değişiklik sonrası çıkan haberlere açıklık getirerek, "Suya yüzde 446 oranında zam gelmesi söz konusu değildir.
Yorumlar (0)