Antalya / Konyaaltı

Antalya Konyaaltı Belediyesi: ‘Asıl Biz Hop Dedik’

Konyaaltı Belediyesi: ‘Asıl Biz Hop Dedik’

Antalya Konyaaltı Belediyesi: ‘Asıl Biz Hop Dedik’

Konyaaltı Belediyesi, 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü’nde farkındalık yaratmak amacıyla belediye binasına ‘Asıl Biz Hop Dedik’ pankartı astı. Belediye Başkanı Semih Esen, kadına şiddetin gündeme gelmesinin bir taraftan sevindirici, ancak bir çözüm bulunamaması noktasında da üzüntü verici olduğunu söyledi.

Birleşmiş Milletler, 1999 yılında 25 Kasım tarihini, ‘Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü’ olarak ilan etti. Konyaaltı Belediyesi de 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü’nde farkındalık yaratmak amacıyla belediye binasına ‘Asıl Biz Hop Dedik’ pankartı astı. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen de ‘Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği’ üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Semih Esen, konunun tekrar gündeme gelmesinin bir taraftan sevindirici, ancak bir çözüm bulunamaması noktasında da üzüntü verici olduğunu söyledi.

EĞİTİMİN ÖNEMİ

Başkan Esen, sivil toplum örgütlerinin bu konuyu sürekli gündemde tuttuğuna dikkat çekti. Esen, “Konuyla ilgili elbette yasal düzenleme gereklidir ama tek başına yeterli değildir. Kadına karşı işlenen suçlar, ağır ve paraya çevrilmeyen bir müeyyide ile düzenlenmelidir. Sorunun kalıcı bir şekilde düzelmesi, ancak toplumda kadına bakışın değiştirilmesiyle mümkündür. Kadına bakış açısının değişmesi, doğru yönlendiren bir eğitim anlayışıyla mümkündür” dedi.

SORUN KAYNAĞINDA ÇÖZÜLMELİ

Şiddetin ülkenin problemi olduğunu belirten Başkan Esen, şiddetin sona ermesi anlamında yerel yönetim olarak ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini aktardı. Sorunun kaynağında çözülmesi için çabaladıklarını kaydeden Esen, “Dilerim bu gayretlerimiz çocukların daha mutlu oldukları, annelerin saygı ve sevgi gördüğü bir aile ortamına katkı sunar. Bu anlayışta olan derneklerin ve sivil toplum kuruluşlarının mücadelelerini de yürekten kutluyorum” diye konuştu.

HUKUKSAL VE PSİKOLOJİK DESTEK

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkan Yardımcısı Avukat Kübra Turan da Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Kübra Turan, kadına şiddetin son bulması gerektiğini belirterek bu noktada dernek olarak çalışmalar yaptıklarını söyledi. Turan, kadın cinayetleri ve ailelerin sorunlarının çözümü noktasında mağdur kadınlara her türlü hukuksal ve psikolojik destek verdiklerini kaydetti.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Avrupa Şampiyonu tur için sahaya çıkıyor
Spor

Avrupa Şampiyonu tur için sahaya çıkıyor

Türkiye kadın hentbol tarihinde ilk kez bir Avrupa Kupası kazanan Konyaaltı Belediyesi SK Kadın Hentbol Takımı, Süper Lig’de İzmir Büyükşehir Belediyesi GSK takımı ile oynayacağı play-off yarı final serisi ikinci maçına odaklandı

Konyaaltı ‘Gençlik Şöleni’ne hazır
Etkinlik

Konyaaltı ‘Gençlik Şöleni’ne hazır

Konyaaltı Belediyesi’nin, belediye hizmet binası önünde gerçekleştireceği ve içerisinde 14 farklı etkinliğin yer aldığı ‘Gençlik Şöleni’ programında vatandaşlar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutlayacak.

 Başkan Esen, depremzede ailelerle buluşuyor
Yerel Yönetim

Başkan Esen, depremzede ailelerle buluşuyor

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen , Antalya’ya gelen depremzede aileleri ziyaret ediyor

Deprem temalı eseri duygulandırıyor
Bölgesel

Deprem temalı eseri duygulandırıyor

Konyaaltı Belediyesi Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi’nde (KONSEM) bahar dönemi kursları devam ediyor. Seramik branşında eğitim alan bir kursiyerin yaptığı ‘deprem temalı’ eser görenleri duygulandırdı.

Öğrenciler çevre temizliği yaptı
Yerel Yönetim

Öğrenciler çevre temizliği yaptı

Öğrencilerine doğayı koruma ve çevre bilinci aşılamak amacıyla çevre koruma ve geri dönüştürülebilir atık etkinliği düzenledi.

Başkan Esen Liman Mahallesi 'nde
Yerel Yönetim

Başkan Esen Liman Mahallesi 'nde

Konyaaltı Belediyesi iftar sofrası kurmaya devam ediyor,