Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Ritmik Cimnastik Gruplar Federasyon Kupası 2-4 Kasım 2022 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlendi.
Takımların şehirlerini temsilen katıldığı yarışmalarda Antalyaspor jimnastik takımı çeşitli yaş kategorilerinde toplam 14 sporcu ile yer aldı. Minikler kategorisinde yarışan kırmızı beyazlı sporculardan Ela Sert, Lidya Akkız, Avelina Levchenko ve Sofia Elif Lokocenko’nun yer aldığı takım 4’üncü olurken Yıldızlar kategorisinde Alisa Akhun, Zeynep Alan, İrem Göçer, Ceyda Alp ve Nihal Yenidünya’nın yer aldığı ekip 3’üncü oldu. Küçükler kategorisinde ise İdil Miray Kılınçay, Ayşe Melek Alp, Alisia Özek, Asya Yüksek ve Elis Sertel’in yer aldığı Antalyaspor takımı şampiyon olma gururunu yaşadı.
Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nda cimnastikte Türkiye'yi temsil edecek Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımı sporcuları Ferhat Arıcan, Adem Asil, Ahmet Önder, İbrahim Çolak ve Emre Dodanlı, Fransa'ya törenle uğurlandı.
Yunusemre Belediyespor'un yaz spor okullarında cimnastik branşı en çok ilgi gösterilen branşların başında geliyor. Kurslara akın eden çocuklar hem eğleniyor hem de öğreniyor.
Sivas’ın ev sahipliğinde düzenlenen Cimnastik Parkur Türkiye Şampiyonası, 400 sporcunun katılımı ile başladı.
Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü cimnastik sporcuları ve antrenörleri ile birlikte önemli bir taahhütte bulundu.
Fethiye Kaymakamlığı himayelerinde Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Fethiye Cimnastik Şenliği etkinliğinde sporcular hünerlerini sergiledi.
Kepez Belediyesi Spor Kulübü cimnastik altyapısında yetişen 9 sporcu, ilçenin ilk ritmik cimnastikçileri olarak yarışmalara hazırlanıyor
Yorumlar (0)