Araştırma Okuluna Isparta SDÜ Damga Vurdu

Prof. Dr. Selahattin Şenol Bahar Okulları”nın 6.sı düzenlediği Kongre Dokuz Eylül Üniversitesinden yapıldı ,Başarılı sunumları ile 45 proje arasında birincilik Isparta SDÜ oldu

Araştırma Okuluna Isparta SDÜ Damga Vurdu

Araştırma Okuluna Isparta Damga Vurdu
Bilimsel araştırmaların planlanması aşamasından, elde edilen verilerin yazımı ve yayımlanması aşamasına kadar, baştan sona teorik ve uygulamalı olarak bilimsel yayın hazırlama konusunda eğitim vermeyi bir nosyon haline getirmiş ve bu alanda öncü bir okul niteliği kazanmış olan “Prof. Dr. Selahattin Şenol Bahar Okulları”nın 6.sı bu yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü Sürekli Eğitim Merkezinde (DESEM) gerçekleştirildi.
Kongre Başkanları; 2014 – 2021 tarihleri arasında Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği Başkanı olan Prof. Dr. Eyüp Sabri Ercan ve Prof. Dr. Atalay Yörükoğlu Genç Bilim İnsanı Ödülü sahibi Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları AD Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümit Işık’tı. Türkiye’nin dört bir yanından çocuk ve ergen psikiyatristlerinin katıldığı araştırma projelerinin sunulduğu vebilimsel araştıma nasıl yapılır? sorusunun cevabını baştan sona veren kongrede Süleyman Demirel Üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri AD’dan araştırma görevlilleri de kongre düzenleme kurulunda yer aldı. 
Toplamda 45 araştırma projesinin 1.lik ödülünü almak için değerlendirildiği kongrede bu yıl 1.lik ödülünü kazanan araştırma Projesi Doç. Dr. Ümit Işık’ın danışmanlığında planan ve Dr. Süleyman Emre Özyürek tarafından yürütülecek olan -“EDIS: Bir Mobil Uygulama Disleksi’yi Tedavi Edebilir mi?” Mobil Uygulama Geliştirme ve Etkinlik Analizi Projesi- oldu.
Isparta’nın adını tüm Türkiye’deki çocuk ve genç psikiyatristlerinin aklına ve kalbine altın harflerle yazan Süleyman Demirel Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları AD Öğretim Üyelerine ve Araştırma Görevlilerine teşekkürlerimizi sunarız.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Isparta  SDÜ Hastanesi Kalite Üst Puanı Artmaya Devam ediyor
Sağlık

Isparta SDÜ Hastanesi Kalite Üst Puanı Artmaya Devam ediyor

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sağlıkta Kalite Akreditasyon ve Çalışan Hakları Daire Başkanlığı tarafından yapılan Kalite değerlendirmesinden 92 puan alarak son 3 yılda puanını üst düzey kalite seviyesine yükseltti.

Isparta SDÜ ilk  Ameliyatsız Kalp Kapağı Değiştirilmesi İşlemini  Gerçekleştirdi
Sağlık

Isparta SDÜ ilk Ameliyatsız Kalp Kapağı Değiştirilmesi İşlemini Gerçekleştirdi

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı tarafından Isparta’da ilk kez Transcatheter Aortic Valve Implantation- TAVI (kasıktan girilerek kalp kapağının ameliyatsız değiştirilmesi) işlemi gerçekleştirildi.

BUCAK BELEDİYESİNDEN TAŞDUVAR ÇALIŞMASI
Yerel Yönetim

BUCAK BELEDİYESİNDEN TAŞDUVAR ÇALIŞMASI

Bucak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yol genişlemesi sonrası tehlike arz eden, çökme tehlikesi olan ve kötü görüntü oluşturan alanlarda taş duvar çalışmaları gerçekleştiriyor.

İYİ Parti Burdur'da sizin adayınız kim ? Hemen Ankete Katıl, destek ol
Bölgesel

İYİ Parti Burdur'da sizin adayınız kim ? Hemen Ankete Katıl, destek ol

Burdur İYİ Parti'de 8 aday adayı, aday olmak için başvurularını tamamladı. Peki sizin adayınız kim? Bu sayfa üzerinden oyunuzu kullanarak adayınıza destek olabilirsiniz...

Burdur Milletvekili A. Adayı Faruk Erkan, Ağlasun'da
Bölgesel

Burdur Milletvekili A. Adayı Faruk Erkan, Ağlasun'da

Burdur'da İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Faruk Erkan, Genel Merkezde yaptığı başvuru sonrasında ara vermeden ziyaretlerde bulunuyor.

Burdur Milletvekili A. Adayı Dudu Aktürk'ten Başkan Güngör'e ziyaret
Bölgesel

Burdur Milletvekili A. Adayı Dudu Aktürk'ten Başkan Güngör'e ziyaret

AK Parti Burdur Milletvekili Aday Adayı Dudu Aktürk Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör'e nezaket ziyaretinde bulundu.