Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde fırtınada büyük hasar gören balıkçı barınağında suların çekilmesi ile hasar tespit çalışmalarına başlandı.
Artvin’de önceki gün başlayan şiddetli yağış bazı bölgelerde heyelanlara neden olurken, fırtınada dev dalgalar sahil bandındaki karayolu ve balıkçı barınağında hasara yol açmıştı. Dalgakıranları aşan dev dalgalar ile Kemalpaşa ilçesinde bulunan balıkçı barınağındaki barınaklar yıkılmış, bazı tekneler batmıştı. Deniz suyunun çekilmesiyle felaketin boyutu ortaya çıktı. Geçimini balıkçılıkla sağlayan vatandaşlar, ekmek teknelerini kurtarmak için seferber oldu. Dalgıçlar ve vinç yardımıyla tekneler çıkartılarak, tamir için atölyelere çekildi.
Kemelpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Saim Çakıcı, ”Büyük bir afet yaşadık. 56 yaşındayım, 10 yaşından beri balıkçılık yapıyorum. Ama dünkü gibi afet ilk defa gördüm. 3 kayığımız battı. Zararımız çok, bir barakamız zarar gördü. Devlet büyüklerimiz aradı sağ olsunlar. Hasar tespit çalışması yapıldı. Zararımız büyük, karşılanması talebinde bulunuyoruz” dedi.
Teknesi batan balıkçı Erkan Kocal ise, ”Balıkçı barınağında benim teknem battı. Dört çocuğum var, bu işle ailemi geçindiriyorum. Ağım, her şeyim gitti. Hiçbir şeyim kalmadı” ifadelerini kullandı. İHA
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Uşak'ın Eşme ilçesine atanan Kaymakam Mustafa Görmüş, Vali Ergün'ü makamında ziyaret etti.
Feke Belediye Başkanı Cömert Özen, pazarda esnaf ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Denizli'nin Tavas ilçesinde kaybolan ve 5 gündür kendisinden haber alınamayan 25 yaşındaki Muhammet Çıralı'nın cansız bedeni, Aydın'ın Kuyucak ilçesinde bulundu.
Elazığ Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrasında üniversite tercihi yapacak adaylara yönelik iki ayrı noktada ücretsiz tercih ve danışmanlık hizmeti sunuyor.
Karşıyaka, geçtiğimiz sezon Elazığspor formasıyla play-off şampiyonluğu yaşayan kaleci Hakan Cambazoğlu ile prensip anlaşmasına vardı.
Elazığ Hipodromu, son yıllarda üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle şehre değer katıyor. Atla Terapi Merkezi, engelli bireyler için empati parkuru, tiyatro sahnesi ve piknik alanlarıyla vatandaşlara hizmet sunuyor.
Yorumlar (0)