Isparta'nın Eğirdir İlçesi Aşağıgökdere Köyünde asırlardır süregelen gelenek bu Ramazan Bayramı'nda da bozulmadı.
Köy Muhtarı Yaşar Gökşahan'ın organize ettiği bayram kahvaltısı programı, Ramazan Bayramı'nın 1. günü köy meydanında coşkulu bir şekilde gerçekleşti.
Bayram ziyareti için köylerine gelen vatandaşları geleneksel kahvaltıda buluşturan köy muhtarı Yaşar Gökşahan, " Vatandaşların katkıları ile tarihten günümüze gelen bu kahvaltı geleneğini sürdürerek birlik ve beraberliğimizi sürdürüyoruz. Programa uzaktan yakından katılan ve onları yalnız bırakmayan tüm köylülere teşekkür ediyorum. " ifadelerini kullandı.
"Kardeş lafını altı harfe sığdırmışlar, fakat biz yere göğe sığdıramadık" diyen muhtar Yaşar Gökşahan, kardeşlik ve dayanışmanın önemini vurguladı.
Isparta'nın Eğirdir ilçesine bağlı Aşağıgökdere Köyü'nde yapılan muhtarlık seçiminde Yaşar Gökşahan, vatandaşların teveccühü ile köyün yeni muhtarı seçildi.
Isparta Orman Bölge Müdürlüğü, ormanların korunması ve geliştirilmesi için Aşağı Gökdere Köyü'nde köylülerle bir araya geldi. Toplantıda orman emvali üretimi ve köylülerin sosyal ekonomik kalkınması gibi konular ele alındı.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Yorumlar (0)