Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat’taki 8 mahallede şebeke hatlarını yeniliyor. ASAT ekipleri hat yenileme çalışmasından dolayı bozulan yollarda bakım ve onarım çalışmalarının ardından asfalt çalışması gerçekleştiriyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından “Manavgat Muhtelif Mahalleleri İçme Suyu Şebeke ve Tesisleri Yapım İşi” çerçevesinde Sarılar Mahallesi ile Yavrudoğan, Evrenseki, Çolaklı, Karaöz, Seydiler, Hacıali ve Cevizler mahallelerinde içme suyu şebeke hattı yenileme çalışması yapılıyor. Çalışma tamamlandığında abone hatları, içme suyu ve şebeke hatlarında yaşanan sıkıntılar son bulacak. Vatandaş mağduriyetini önlemek için titiz bir çalışma gerçekleştiren ASAT ekipleri, projede içme suyu kazı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda bakım, onarım ve asfalt serim işlemi gerçekleştiriyor. Proje bünyesinde yapılan su hattı kazı çalışmaları nedeniyle bozulan yollar, ekiplerinin çalışmaları ile tekrar güvenli ve konforlu hale getiriliyor.
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde ova karpuzu olarak adlandırılan yerli karpuzun hasadına başlandı.
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Güneysınır’da alternatif ürün olarak dikimi yapılan lavantanın hasadına başlandı.
Kırşehir'de çiftçilerin nohut ve mercimek hasadı başladı.
Bursa Orhangazi'de tarım sektörünün en önemli ürünlerinden olan patlıcan için hasat başladı. Orhangazi Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Tarım İl Müdürü İbrahim Acar ile birlikte Gemiç altında Samet Tüfekçioğlu'na ait Patlıcan tarlasında hasat törenine katıldı.
Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü'nde, Türkiye'nin en erkenci üzümü olarak bilinen "Trakya İlkeren" üzümünün hasadı başladı.
Sakarya Vadisi'nde yer alan Bilecik'in Osmaneli ilçesinde hasat edilen şeftaliler, başta Avrupa ülkeleri ve Rusya olmak üzere birçok ülkeye satılıyor.
Yorumlar (0)