Antalya / Muratpaşa

Ata sevgisi Antalya’yı Aydınlattı

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için özel program düzenledi. Covid-19 pandemisi nedeniyle katılımcı sayısı sınırlı tutulan program da; meşale mumlar yakıldı.

Ata sevgisi Antalya’yı Aydınlattı

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, aramızdan ayrılışının 82’nci yılında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için özel program düzenledi. Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen özel programda, gazeteci, yazar ve belgesel yönetmeni Nebil Özgentürk'ün de katılımıyla ‘Sonsuzluğa’ isimli film gösterimi ve Serenad Bağcan’ın Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan dinletisi gerçekleştirildi. Programda katılımcıların yaktığı mumlar ve meşaleler geceyi aydınlattı.

 

‘Manastırın Ortasında’

Covid-19 pandemisi nedeniyle sınırlı sayıda katılımcının ateşleri ölçülerek alana alındığı programa, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve eşi Ümran Uysal evsahipliği yaptı. Programa CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin ,CHP İlçe Başkanı İbrahim Demir Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, Muratpaşa Belediye Meclis üyeleri katıldı. Başkan Uysal, Serenad Bağcan, Nebil Özgentürk ve Muratpaşa Belediyesi Kültür Sanat Sorumlusu İlke Türkdoğan’la birlikte Atatürk’ün sevdiği ‘Manastırın Ortasında’ türküsünü seslendirdi.

 

‘Bıkmadan, usanmadan anlatacağız’

Başkan Uysal yaptığı konuşmada; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bıkmadan, usanmadan anıp, yeni kuşaklara anlatacaklarını söyledi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mucizevi zaferle yetinmeyip milletine bir gelecek tarif eden lider olduğunun altını çizen Başkan Uysal; “Milletine muasır medeniyetin üzerine çıkma idealini, ülküsünü bahşetmiş ve bunun gereğini bunun altyapısını ortaya koymuş, cumhuriyeti ilan etmiş ve bu demokrasinin önkoşuludur, demokrasiye geçeceğiz demiştir. İlimi irfanı esas alacağız. İnanç dünyamızı da tertemiz, bütün hurafelerden, etnik ve kültürel ögelerden arınmış bir şekilde yaşayacağız, uygulayacağız, ilimle irfanla barışık şekilde kurgulayacağız demiştir” dedi.

 

‘Yaşasın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; mucizevi askeri zaferi kazanırken gösterdiği ülkemizin bulunduğu coğrafyanın bağlayıcı kadim kaderini reddeden yaklaşımını Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarken de gösterdiğini belirten Başkan Uysal şöyle devam etti; “Türkiye Cumhuriyeti’ni gelecekte dünyanın en önemli ülkelerden biri olarak tasavvur etmiş, tasarlamış, kurgulamış ve bunu anlatmaya çalışmış bizlere. Bunun kurumlarını tesis etmiş. Bunun cesur adımlarını atmış. Sıkıntılarını da sağlığında yaşayarak, bedeli ne olursa olsun katlanarak böyle bir modern demokratik laik sosyal hukuk devletinin temel iskeletini omurgasını ortaya koymuş. Hem de nerede? Hala emsal geliştiremeyen Ortadoğu coğrafyasında. Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarken de savunmada kalmayı reddediyor, muasır uygarlığı geçeceğiz diyor, geçeceğiz, eninde sonunda geçeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti bir gün mutlaka muasır uygarlık düzeyinin üstüne çıkacak ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetini yerine getirecek. Yaşasın Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Yaşasın demokratik laik sosyal hukuk devleti: Türkiye Cumhuriyeti.”

 

ADD Şube Başkanı İbrahim Daş da yaptığı konuşmada, ‘Varlığımızı borçlu olduğumuz, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bedenen aramızdan ayrılışının 82’nci yılında sevgi, saygı ve özlemle anıyorum” dedi.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Büyük Önder Atatürk, vefatının 84. yıldönümünde düzenlenen törenlerle anıldı
Bölgesel

Büyük Önder Atatürk, vefatının 84. yıldönümünde düzenlenen törenlerle anıldı

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 84. yıldönümünde düzenlenen törenlerle anıldı.

Burdur Bahçeşehir Koleji , Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygı ve Özlemle Andı
Bölgesel

Burdur Bahçeşehir Koleji , Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygı ve Özlemle Andı

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen anma etkinliği, saat 09.05'te Burdur Bahçeşehir Koleji Kampüsü'nde yapıldı.

Atamıza olan özlem ve hasreti, fotoğrafla ölümsüzleştirdiler
Bölgesel

Atamıza olan özlem ve hasreti, fotoğrafla ölümsüzleştirdiler

Ülkemizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 82inci yıl dönümünde nedeniyle marka caddelerdeki banklara konulan Atatürk çerçevesi fotoğraf çekilen vatandaşlar Ataya hissedilen hasret ve özlemi ölümsüzleştirdi.

Burdur Belediyesinden ‘Atatürk’ çerçevesi
Bölgesel

Burdur Belediyesinden ‘Atatürk’ çerçevesi

Burdur Belediye Başkanlığı tarafından Ulu Önderimizin ebediyete intikalinin 82’inci yıldönümü münasebetiyle marka caddelerdeki banklara Atatürk anmalığı fotoğraf çerçeveleri yerleştirildi.

Muratpaşa’dan Ata’ya saygı gecesi
Bölgesel

Muratpaşa’dan Ata’ya saygı gecesi

Muratpaşa Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölüm yıldönümü 10 Kasım’da Nebil Özgentürk’ün ‘Sonsuzluğa’ isimli film gösterimi ve Serenad Bağcan dinletisiyle anacak. 10 Kasım Salı, Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’nda yapılacak anma programına katılım için 444 80 07 numaralı telefondan kayıt yaptırılması yeterli olacak.

Büyükşehir’den Ata’ya saygı gecesi
Bölgesel

Büyükşehir’den Ata’ya saygı gecesi

Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıldönümünde özel bir konserle anacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özel bir konser ile anacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı “Beste’den Türkü’ye” konser programı ile …