Antalya

ATSO Başkan Bahar: “Üretim ile büyüyen bir Türkiye hayalimiz var”

İş dünyası olarak beklentilerinin tek haneli enflasyon ve istikrarlı bir büyüme dönemi olduğuna işaret eden ATSO Başkanı Ali bahar, “Bunu daha önce başardık yine başarabiliriz. Devamı haberimizde..

 ATSO Başkan Bahar: “Üretim ile büyüyen bir Türkiye hayalimiz var”

İş dünyası olarak beklentilerinin tek haneli enflasyon ve istikrarlı bir büyüme dönemi olduğuna işaret eden ATSO Başkanı Ali bahar, “Bunu daha önce başardık yine başarabiliriz. Biz tüketimle değil üretim ile büyüyen bir Türkiye hayali kuruyoruz. Bunun için Antalya iş dünyası olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” dedi.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Ağustos ayı enflasyon verilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ağustos ayı verilerine göre aylık bazda TÜFE’nin yüzde 9,09 artarken; yıllık bazda yüzde 58,94 olduğunu kaydeden Başkan Bahar, “Bu hepimizin beklediğine yakın bir oran. Enflasyon konusunda yaşanan olumlu gelişmelerden memnunuz” dedi.

Enflasyonda 3 önemli konu
Ağustos ayı itibariyle son 2 aylık enflasyonun neredeyse yüzde 20 gerçekleştiğine dikkati çeken Başkan Ali Bahar, “Enflasyon konusunda önemli gördüğümüz üç konu var. Birincisi, vergi artışları, kur artışı ve gelen zamlar ile enflasyonun son dönemde hız kazanması. İkincisi TÜİK verilerinin güvenirliliği konusunda yaşanan olumlu gelişmeler ve üçüncüsü de Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek tarafından ekonomiye dönük pozitif açıklamalar” diye konuştu.

Ekonomi denge işi
Fiyat artışlarındaki hızlı yükseliş sebebiyle yaşanan gelişmelere işaret eden Bahar, “Elbette fiyatlardaki bu hızlı yükseliş ne tüketicileri ne de iş dünyasını mutlu ediyor. Toplumun her kesimi yüksek enflasyondan rahatsız. Ancak ekonominin bir denge işi olduğunu da görmemiz gerekiyor. Depremin de etkisiyle yüksek boyutlara ulaşan bütçe açığı için vergi gelirlerinde artış ve kamu harcamalarında azalış sürecindeyiz” dedi. TÜİK verilerinin güvenirliliği konusunda önemli bir gelişme yaşandığını dile getiren Bahar, “Çok uzun bir aradan sonra, TÜİK tarafından açıklanan enflasyonun İTO ve ENAG verilerinin üzerinde olduğunu görüyoruz. Bunu, kurumun ve açıkladığı verilerin itibarı, güvenilirliği konusunda çok önemli bir gelişme olarak görüyoruz” diye konuştu.

Tek haneli enflasyon ve istikrarlı büyüme
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından yapılan açıklamaların kendilerine umut vadettiğini kaydeden Başkan Bahar, “Sayın Bakanın enflasyonu kontrol altına almak ve daha sonra düşürmek için ne gerekiyorsa yapılacağı yönündeki ifadesi bizi gelecek için umutlandırıyor. İş dünyası olarak beklentimiz, tek haneli bir enflasyon ve istikrarlı bir büyüme dönemi. Bunu daha önce başardık yine başarabiliriz. Biz tüketimle değil üretim ile büyüyen bir Türkiye hayali kuruyoruz. Bunun için Antalya iş dünyası olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” dedi. Önümüzdeki çeyrekte beklentilerin üzerinde gerçekleşen büyüme rakamlarının sürdürülebilir olmasına dikkati çeken Başkan Bahar, “Üretimdeki artışın devam etmesi, ülkemize yatırım ve ihracat açısından yeni fırsatlar sunabilmesi için maliyetleri düşürecek sektörel desteklerin hızlandırılması önem arz etmektedir” diye konuştu. İHA

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 4
  BEĞENDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 3
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Antalya Ticaret ve Sanayi Odasına Teslim edilen TOGG 'un İlk Test Sürüşünü Başkan Ali Bahar Yaptı
İş Dünyası

Antalya Ticaret ve Sanayi Odasına Teslim edilen TOGG 'un İlk Test Sürüşünü Başkan Ali Bahar Yaptı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Odaya teslim edilen Togg aracının ilk sürüşünü gerçekleştirdi.

Antalya ATSO Başkanı Bahar:
Yerel Yönetim

Antalya ATSO Başkanı Bahar:

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya Organize Sanayi Bölgesi (Antalya OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar,

Başkanı Ali Bahar ATSO’nun önerisi krediye erişim ve KGF limit sorununa çözüm oldu
İş Dünyası

Başkanı Ali Bahar ATSO’nun önerisi krediye erişim ve KGF limit sorununa çözüm oldu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, “Hükümetimizin talep ve önerilerimizi dikkate almasından dolayı kendilerine müteşekkiriz.

Antalya Korkuteli OSB, Antalya'nın yeni cazibe ve yatırım merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.
İş Dünyası

Antalya Korkuteli OSB, Antalya'nın yeni cazibe ve yatırım merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.

Korkuteli OSB, 2022 yılında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar öncülüğünde, ihtisas OSB'den karma OSB'ye dönüştürülerek, yatırımcıların ve sanayicilerin dikkatine sunuldu.

 ATSO Başkanı Bahar'dan Açıklama
İş Dünyası

ATSO Başkanı Bahar'dan Açıklama

ATSO Başkanı Bahar: “Yatırımlardaki büyümeden memnunuz”

MATSO’dan iş adamlarına yeşil pasaport talebi
İş Dünyası

MATSO’dan iş adamlarına yeşil pasaport talebi

MATSO, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) müracaat ederek, iş adamlarına yeşil pasaport verilmesi için ilgili bakanlıklar nezdinde gerekli girişimlerde bulunulması talebinde bulundu. Devamı haberimizde..