Antalya / Kemer

ATSO Başkanı Bahar "önce Kültürünü oluştur sonra işi yap

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde ATSO Başkanı Ali Bahar’ın katılımıyla sektör toplantıları düzenlenmeye devam ediyor. 48. Grup Eğitim Faaliyetleri

 ATSO Başkanı Bahar "önce Kültürünü oluştur sonra işi yap

BAŞKAN BAHAR, “KÜLTÜRÜNÜ OLUŞTURMADIĞIMIZ HİÇBİR İŞİ YAPMAMALIYIZ”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde ATSO Başkanı Ali Bahar’ın katılımıyla sektör toplantıları düzenlenmeye devam ediyor. 48. Grup Eğitim Faaliyetleri Meslek Komitesi'nde yer alan rehabilitasyon merkezi temsilcileriyle, bir araya gelerek sektörün kangren haline gelmiş sorunlarını dinleyen Başkan Bahar, sorunların çözüm süreci için çalışacaklarını kaydetti.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, 48. Grup Eğitim Faaliyetleri Meslek Komitesi’nde yer alan rehabilitasyon merkezi temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin sorunları masaya yatırıldı. Sorunları not alan Başkan Bahar, “Sorunların çözüm noktasında dört koldan çalışacağız. Ben işin ucunu bırakmam, inatçı ve mücadeleciyimdir. Milletvekillerini arayacağım, il milli eğitim müdürlüğüne bakanlığa ulaşacağım. TOBB ile görüşeceğim. Dört koldan çalışıp ilerleyeceğiz” dedi. Konuşmasına Peter Drucker’in, “Kültür stratejiyi sabah kahvaltısında yer” sözünü hatırlatarak, “Kültürünü oluşturmadığımız hiçbir işi yapmamalıyız. Sizin sorunlarınızın çözümünün takipçisi olacağımızı aklınızdan çıkarmayın. Sorunları tespit edip çözüme ulaştırmak için dört koldan çalışacağız” diyen Başkan Bahar, Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği İl Temsilcisi Sosyal Hizmet Uzmanı İmre Karataş’ın dile getirdiği devlet ödemelerindeki gelir dengesindeki tutarsızlığın üzerine gideceklerini kaydetti.
DEVLET ÖDEMELERİ GİDERLERİMİZİ KARŞILAMIYOR
Toplantıda sektörün en önemli sorununun ekonomik nedenler olduğunu, devlet ödemeleriyle, giderleri arasında dengesizlik olduğunu ve giderlerin sürekli yukarıya doğru ivmelendiğini anlatan Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği İl Temsilcisi Sosyal Hizmet Uzmanı İmre Karataş, sektör adına konuşarak şunları söyledi;
“Yaz aylarında aileler keyfi nedenlerle çocuklarını okullara göndermediği için gelirlerimiz yarı yarıya azalıyor. Çünkü bizler 8 saati bireysel, 4 saati grup seansı olarak eğitim veriyor ve faturalandırıyoruz. Çocuklar gelmediğinde ise faturalandırma yapamıyoruz. Dönem başında planlanan öğrenci sayısına göre hazırlık yapıyoruz. Gelir-gider dengesini dönem başına göre ayarlıyoruz. En büyük sıkıntımız ekonomik problemlerimiz. Bizler devletten ödenek alıyoruz. Dün itibariyle açıklanan artışlarımız var. Maalesef yüzde 29.98 gibi artışımız oldu. Kiralarımız yüzde 100 artmışken, sabit giderlerimiz yüzde 100 artmışken ne yazık ki yüzde 29.98 artış bizleri zor duruma sokacak. Burada en büyük zararı personelimiz görüyor. Birçoğu eğitim personeli. Devlet çalışanı olsalar iki katı üç katı maaş alacaklardı” dedi.
DEVLETİN ÜZERİNDEN BÜYÜK YÜK ALIYORUZ
Yaptıkları işin aynı zamanda devletin üzerinden çok büyük yük aldığını hatırlatan Karataş, “Devlet bu işleri yürütse çok daha pahalı bir süreci olacak. Ücretlerimizin makul bir seviyeye çekilmesini istiyoruz. Bundan sonrası için örneğin Ocak ayında yapılacak ücret belirlenme çalışmalarında bireysel seans ücretinin asgari ücretin yüzde 6’sına, grup seans ücretinin ise asgari ücretin yüzde 4’üne sabitlenmesini talep ediyoruz. Ücret belirleme çalışmasının bu şekilde yapılması durumunda, bileceğiz ki bizim ücretimiz belli. Gelirimize göre de giderimizi oluşturabiliriz” diye konuştu.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 1
  BEĞENDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Antalya'da Turizmde Yabancı Çalışan Sorununa Çözüm!
İş Dünyası

Antalya'da Turizmde Yabancı Çalışan Sorununa Çözüm!

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, turizmde istihdam kriteri uygulanmaksızın yabancı çalışanlara ilişkin girişimlerinin sonuç verdiğini açıkladı.

Antalya OSB Teknik Koleji’nde bir ilk daha gerçekleşti.
İş Dünyası

Antalya OSB Teknik Koleji’nde bir ilk daha gerçekleşti.

Öğrencilerine sunduğu imkanlar, son teknoloji mesleki eğitim atölyeleri, alanında uzman eğitmenleri ile Türkiye’nin en iyi teknik

TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu, Antalya OSB de incelemelerde bulundu.
İş Dünyası

TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu, Antalya OSB de incelemelerde bulundu.

Antalya OSB ve ATSO Başkanı Ali Bahar’ın konuğu olan TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu, Bölgede incelemelerde bulundu.

Antalya OSB Yönetimi, Bulgaristan’ın önde gelen iş inşalarından oluşan alım heyetini konuk etti
İş Dünyası

Antalya OSB Yönetimi, Bulgaristan’ın önde gelen iş inşalarından oluşan alım heyetini konuk etti

Bulgar heyet ile nokta atışı eşleştirilen Bölge firmalarının temsilcileri yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdi. 32 Bölge firmasının katıldığı B2B görüşmelerinde, olası iş birlikleri ve yeni ihracat bağlantıları değerlendirildi.

 ATSO Başkanı Bahar: “Faiz artışlarında artık sona gelindiğini düşünüyoruz”
İş Dünyası

ATSO Başkanı Bahar: “Faiz artışlarında artık sona gelindiğini düşünüyoruz”

Faiz artışlarında sona gelindiğine dikkat çeken Başkan Ali Bahar “Bu ay yapılan 250 puanlık faiz artışı bizim de beklentimiz dâhilinde gerçekleşti ancak faiz artışlarında artık sona gelindiğini düşünüyoruz” dedi.

ATSO Başkanı Bahar'dan konut açıklaması
Bölgesel

ATSO Başkanı Bahar'dan konut açıklaması

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, TÜİK tarafından açıklanan konut satış verilerini değerlendirdi.