Antalya / Kumluca

ATSO heyeti afet bölgesine gitti

ATSO Başkanı Ali Bahar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, sel felaketinin yaşandığı Kumluca’ya giderek çalışmalara destek oldu.

ATSO heyeti afet bölgesine gitti

ATSO Başkanı Ali Bahar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, sel felaketinin yaşandığı Kumluca’ya giderek sürdürülen çalışmalara destek verdi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) yönetimi, sel felaketinin yaşandığı Kumluca’ya giderek sürdürülen çalışmalara destek verdi. ATSO Başkanı Ali Bahar, Başkan Yardımcısı Boğaçhan Göksu, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Totoş ve Ali Özgür Karagöz’den oluşan ATSO heyeti, ilçedeki ilk ziyareti Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası’na (KUTSO) gerçekleştirdi. KUTSO Başkanı Fahri Özen’den felaketin neden olduğu zarar hakkında bilgi alan heyet, esnaf, çiftçi ve üreticilerin acil ihtiyaçlarını öğrendi. Yaraların en kısa sürede sarılabilmesi için ilgili makamlarla gerekli temasın kurulup koordinasyonun sağlanacağını belirten ATSO Başkanı Ali Bahar, ATSO ve Antalya OSB’nin tüm imkanları ile KUTSO’nun ve Kumluca halkının yanında olduğunu söyledi.

KUTSO ziyaretinin ardından şehir merkezindeki esnafı ziyaret eden ATSO Başkanı Ali Bahar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kumluca’da bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile bir araya geldi. Hasar tespit ve kurtarma çalışmalarını koordine edip vatandaşları ziyaret eden Bakanlara eşlik eden ATSO Başkanı Ali Bahar, esnaf ve çiftçilerin talep ve beklentileri hakkında Bakan Soylu ve Ersoy ile istişarelerde bulundu. ATSO ve Antalya OSB’nin yaraların en hızlı şekilde sarılabilmesi için imkanları dahilindeki her türlü çalışmayı büyük bir özveri ile yapacaklarını aktaran Bahar, Kumluca halkına, esnafına ve üreticisine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Afetlere hazır olmalıyız

Kumluca için öncelikli taleplerinin ödemelerin ve borçlarının ertelenmesi olduğunu belirten Başkan Bahar, üreticinin zararını karşılayacak mekanizmanın da hızla devreye alınmasını talep etti. İklim değişikliği nedeniyle bu tür afetlerin sıklıkla yaşanmaya başladığına dikkat çekerek sigorta, alt yapı ve donanım bakımından afetlere hazır bir duruma gelinmesinin önemine değinen Bahar; “Kurtarma çalışmaları sırasında en büyük ihtiyaçlardan birinin de yüksek miktardaki suyun tahliyesini kısa sürede yapacak bir motopomp olduğu görüldü. Bu büyüklükteki bir motopompun Antalya’da olmaması, Türkiye’de sadece Ankara, Kayseri ve İzmir’de bulunması ve bu illerden getiriliyor olması hızlı müdahaleyi imkansız kılıyor. Antalya gibi yoğun yağış alan, sel ve su baskını gibi afetleri çok kez yaşamış bir kentin bu acı deneyimler ışığında doğru planlama ve hazırlığını yapması elzemdir” dedi.

Yaralar hızla sarılacak

KUTSO Başkanı Özen’den Devletin tüm imkanları ile Kumluca’da olduğu bilgisi almaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını aktaran Başkan Bahar, “Devletimizin güçlü elinin Kumluca’nın omzunda olduğunu görmek bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun ivedilikle Kumluca’ya gelerek çalışmalara bizzat katılması, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un hassasiyeti ve çabası, Antalya milletvekillerimizin ve belediye başkanlarımızın gayreti ve desteği, Kumluca’nın yaralarının hızla sarılacağına dair çok güçlü mesajlardır. ATSO ve Antalya OSB aileleri olarak bizler de Kumluca için var gücümüzle çalışacağız” şeklinde konuştu.

ATSO heyeti afet bölgesine gitti

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

ATSO’dan kişisel, mesleki ve kurumsal gelişime destek
İş Dünyası

ATSO’dan kişisel, mesleki ve kurumsal gelişime destek

ATSO Akademi, Haziran ayında düzenleyeceği eğitim programlarıyla, iş dünyasının yetkinliğini ve rekabet gücünü artıracak. İşte detaylar...

Başkan Bahar, iş dünyasının taleplerini açıkladı: “Liyakat, adalet, eşitlik“
Bölgesel

Başkan Bahar, iş dünyasının taleplerini açıkladı: “Liyakat, adalet, eşitlik“

Seçim sonrası için güçlü bir Türkiye beklentisine vurgu yapan Başkan Bahar, “Daha çok üretim, daha çok iş birliği, daha çok istişare, daha yenilikçi kararlar, daha çok ihracat,

Başkan Ali Bahar'dan domates ihracatı kısıtlaması açıklaması
İş Dünyası

Başkan Ali Bahar'dan domates ihracatı kısıtlaması açıklaması

Domates ihracatına getirilen kısıtlama kararı ile ilgili değerlendirmede bulunan ATSO Başkanı Ali Bahar, “Bakanlığın bu tebliği geri çekerek sektörle istişare etmesi doğru olacaktır." dedi.

ATSO’dan Antalya Kaleiçi Esnaf Sorunları çalışması
İş Dünyası

ATSO’dan Antalya Kaleiçi Esnaf Sorunları çalışması

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Ali Bahar öncülüğündeki ATSO Yönetimi, Antalya Kaleiçi bölgesinde bulunan ATSO üyelerinin sorunlarını tespit etmek için çalışma başlattı.

ATSO'DA Korkuteli Organize Sanayi Konuştular
Yerel Yönetim

ATSO'DA Korkuteli Organize Sanayi Konuştular

Ak Parti Korkuteli ilçe teşkilatı ve Başkan Kemal Sancaktar ATSO Başkanı Ali Bahar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Bahar aralık ayı enflasyonunu değerlendirdi
İş Dünyası

Başkan Bahar aralık ayı enflasyonunu değerlendirdi

ATSO Başkanı Ali Bahar aralık ayı enflasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.