Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, yaptığı açıklamada, Kağılcık Köyü'nün Avdan Yaylası'nın korunması için birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.
Belediye Başkanlığı ve Kağılcık Köyü Muhtarlığı tarafından açılan dava sonucunda, İsparta 1. İdare Mahkemesi'nin 17 Nisan Çarşamba günü Keşif Heyeti gönderme kararı aldığını belirten Selimoğlu, bu önemli gelişmeyi duyurdu.
Yaylanın korunması için halkın desteğine ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Başkan Selimoğlu, Çarşamba günü saat 11:00'de Belediye hizmet binası önünde toplanarak Keşif yerine gitmek için bir araya gelmeyi önerdi.
Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu yaptığı açıklamada, "Bir kısmı İlçemiz Sınırlarında , Bir kısmı da Kağılcık Köyümüz Sınırlarında olan ve AVDAN YAYLASI’nı da kapsayan alandaki bir firmaya Ait Mermer Ocağı ÇED raporunun İptali için Belediye Başkanlığımız ve Kağılcık Köyü Muhtarlığımız ile açmış olduğumuz davada Isparta 1. İdare Mahkemesi tarafından 17 Nisan Çarşamba günü Keşif Heyeti gelecektir.
Birlik ve beraberlik içerisinde kalabalık bir topluluk olarak Keşif yerine gitmek için Çarşamba günü 11:0’de Belediyemiz hizmet binası önünde toplanarak Keşif yerine hareket edelim.
Yayla’mızda olduğu gibi En büyük sıkıntıyı çekecek olan Kağılcık Köyümüzün ve Köylümüzün yanında olalım.
Bu duygu ve düşünceler ile hepinize hayırlı günler dilerim. " ifadelerine yer verdi.
Burdur'un Karamanlı ilçesinde bir mermer ocağında moloz dökerken devrilen kamyonun sürücüsü ağır yaralandı. Mehmet Naci Bilgin (24) isimli sürücü, ameliyata alınacağı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.
Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde 4 mahallenin sınırında bulunan mermer ocağının kapasite artışı ve kum ocağına çevrilmesine yönelik verilen "ÇED gerekli değildir" kararı, bölge sakinleri tarafından yargıya taşındı.
BURDUR’da mermer ocağında meydana gelen iş kazasında bir işçinin sol ayağı diz altından koptu. Burdur Merkez Kocapınar Köyü’nde özel bir şirkete ait mermer ocağında saat 17.30 sıralarında iş makinasının kopan kovası N.B. isimli işçinin sol ayağını …
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Yorumlar (0)