Aydın'ın Efeler ve Söke ilçelerinde çeşitli aranan ve haklarında hapis cezası bulunan 2 şüpheli, jandarma ekiplerince kıskıvrak yakalandı.
Aydın İl Jandarma Komutanlığınca, aranan şahısların yakalanması amacıyla yürütülen çalışmalar devam ediyor. Edinilen bilgiye göre Efeler ilçesinde “Kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak kabul etmek veya bulundurmak ve sarkıntılık suretiyle çocuğun cinsel istismarı" suçlarından aranan ve hakkında toplam 4 yıl 8 ay hapis cezası bulunan V.D. ile Söke ilçesinde “Uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak" suçlarından 3 dosyası bulunan ve hakkında toplam 5 yıl hapis cezası bulunan V.Ç. isimli şahıslar yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. İHA
Aydın'ın Efeler ilçesinde otluk alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılırken, havadan ve karadan müdahale eden ekipler bölgedeki yerleşim yerlerini tehdit eden alevleri yoğun çalışmalar sonucu kontrol altına almayı başardı.
Aydın’ın Didim ilçesinde yapılan operasyonda 110 kilo kıyılmış tütün ve çok sayıda makaron ele geçirildi.
Nazilli Belediye Başkanı Dr. Ertuğrul Tetik’in talimatı ile Nazilli Merkez ve kırsal mahallelerinde yeniden ve yeni seçilen Mahalle Muhtarlarına ziyaretler başladı.
Aydın’da çeşitli suçlardan aranan 30 şüpheli şahıs jandarma ekiplerince kıskıvrak yakalandı.
Yenişehir Belediye Meclis Üyesi Koray Aydın’a yapılan saldırıya karşı mecliste grubu bulunan siyasi partilerin ilçe başkanları ve belediye meclis üyeleri bir araya geldi. Ortak bir bildiri metni yayınlayan Belediye Başkanı Ercan Özel ve Belediye Meclis Üyeleri ayrıca basın açıklaması yaparak saldırıyı kınadı.
Aydın'ın Nazilli ilçesinde 100 günde aynı bölgede 20 kez çalışma gerçekleştiren Nazilli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, doğaya bırakılan çöpleri bir bir toplarken, yaklaşık 3 kamyon çöp çıktı.
Yorumlar (0)