Aydın

Aydın Eğitime Desteğini Esirgemiyor

Aydın’da en çok yatırımı eğitim hizmetleri aldı Haber Detayı..

Aydın Eğitime Desteğini Esirgemiyor

Aydın’da 3. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Kurula başkanlık eden Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, 2023 yılında en çok yatırım yapılan sektörün eğitim hizmetleri olduğunu belirtti.

Aydın İl Koordinasyon Kurulu’nun 2023 yılı 3. Dönem Toplantısı, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında gerçekleştirildi. Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda, 2023 yılı içerisinde gerçekleştirilen yatırımlar değerlendirildi. Aydın genelinde 2023 yılında uygulanan 378 projeden 23 adedinin tamamlandığını ifade eden Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, geriye kalan 355 adet projenin de 227 adedinin devam ettiğini, 19 adedinin ihale aşamasında olduğunu 1 adedinin tasfiye edildiğini ve 108 adedinin ise çeşitli nedenlerden dolayı başlanamadığını belirtti.

Proje bedeli 32 milyar 171 milyon 110 bin TL olan yatırımların önceki yıllar harcaması 5 milyar 568 milyon 933 bin TL, 2023 yılı ödeneği 5 milyar 160 milyon 483 bin TL olurken 2023 yılı dönem harcaması ise 2 milyar 414 milyon 423 bin TL olarak gerçekleşti. Yatırımlarda dönem itibariyle yaklaşık yüzde 24 nakdi gerçekleşme sağlandı.

Yatırımcı kuruluşlarca 2023 yılında yapılan harcamaların sektörlere göre dağılımına bakıldığında ise ilk 3’te yer alan sektörler sıralamasıyla eğitim hizmetleri 1 milyar 558 milyon 646 bin TL harcamayla 1. sırada, sağlık hizmetleri 1 milyar 231 milyon 313 bin TL ile 2. sırada, diğer kamu hizmetleri ise 1 milyar 112 milyon 587 bin TL harcamayla 3. sırada yer aldı.

Kurumlar bazında bakıldığında ise Aydın İl Sağlık Müdürlüğü 1 milyar 231 milyon 313 bin TL harcamayla 1. sırada, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 382 milyon 583 bin TL harcamayla 2. sırada, DSİ 21. Bölge Müdürlüğü ise 267 milyon 548 bin TL harcamayla 3. sırada yer aldı.

“Çözüm odaklı olacağız”
Yatırımların gerçekleşmesi konusunda çalışma gösteren tüm kurumlara teşekkür eden Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, hedefe ulaşmak için birlik beraberlik içinde çalışılacağına dikkat çekerek “Her zaman olduğu gibi yatırımlarımızın gerçekleşmesinde, halkımıza hizmet verilmesinde ilimizdeki kamu ve özel sektör kurumlarının birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde çalışacaklarına, program hedeflerine mutlaka ulaşacaklarına inanıyorum. Önemli bir sorun ve darboğazla karşılaşıldığında mutlaka ilgili kurumların diyalog halinde, iyi niyetli ve çözüm odaklı olarak davranmalarını, çözülemeyen herhangi bir sorun olduğu takdirde en kısa sürede Valiliğimize bildirmelerini istiyorum. İlimizin gelişmesi ve kalkınmasında çaba gösteren, çalışan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Vali Aksoy’un açılış konuşmasının ardından kurum temsilcileri, kurumlarıyla ilgili yatırımlarda gelinen son noktaya ilişkin sunum gerçekleştirdi.

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda Aydın Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında yapılan toplantıya Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Barış Altıntaş, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri ve meslek kuruluşu temsilcileri katıldı. ( İHA)

Aydın Eğitime Desteğini Esirgemiyor Aydın Eğitime Desteğini Esirgemiyor

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Şahinbey Belediyesi’nden öğrencilere deneme sınavı desteği
Yaşam

Şahinbey Belediyesi’nden öğrencilere deneme sınavı desteği

Eğitime büyük destekler sağlayan Şahinbey Belediyesi, öğrencilerin başarı ve seviyelerini yükseltmek için deneme sınavları yapıyor.

Eğitime destek amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğüne hibe etti
Yaşam

Eğitime destek amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğüne hibe etti

Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında donanım malzemelerinin hibe edilmesi konusunda protokol imzalandı.

Eğitime detek Toplantısı
Bölgesel

Eğitime detek Toplantısı

Ardahan’da Eğitime Destek Platformu Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı işte detaylar..

Eğitime Önem Artıyor
Yaşam

Eğitime Önem Artıyor

Başakşehir’de afet eğitim alanı kuruluyor Haber Detayı..

Başkan Kayacan'dan Eğitime Destek Öğrencilerin Sağlığı İçin Eksikleri Giderdi
Bölgesel

Başkan Kayacan'dan Eğitime Destek Öğrencilerin Sağlığı İçin Eksikleri Giderdi

Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de etkili olan Covid-19 sebebiyle vatandaşların sağlığı için bir çok tedbir alındı ve alınıyor.

Başkan İsmail Özay’dan eğitime destek devam ediyor
Bölgesel

Başkan İsmail Özay’dan eğitime destek devam ediyor

Burdur'un Kemer İlçesi Belediye Başkanı İsmail Özay’dan eğitime destek devam ediyor. Kemer Belediyesi tarafından öğrencilere LGS’ye hazırlanmaları için kitap hediye edildi.