BAİB'ten Gururumuz ADOPEN'e ödül

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) tarafından düzenlenen ‘İhracatın Yıldızları 2022' töreninde ADOPEN Plastik ve İnşaat San. A.Ş., ödül aldı.

BAİB'ten Gururumuz ADOPEN'e ödül

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Antalya, Burdur ve Isparta illerinden en fazla ihracat gerçekleştiren üye firmalarını, geleneksel olarak düzenlediği ‘İhracatın Yıldızları 2022' töreni ile ödüllendirdi. Antalya'da Hilton Double Tree Otel'de düzenlenen ödül törene ATSO Başkanı Ali Bahar, ATSO Meclis Başkanı Ahmet Öztürk, ATB Başkanı Ali Çandır, BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Akif Aslan, Eximbank Ege Bölge Müdürü Gülom Kudal Timurhan, Eximbank Antalya Şube Müdürü Barış Tolga Yetkin, Batı Akdeniz Gümrük Ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Soner Karadeniz, AGC Başkanı İdris Taş, ihracatçı firmalar ve davetliler katıldı. ‘İhracatın Yıldızları 2022' töreninde 92 firma farklı dallarda 104 ödül aldı.

BAİB Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, açılış konuşmasında, "2 yıl önce 3 milyar dolar ihracat hedefi koymuştuk. Ancak olumsuzluklar neticesinde bu hedefimizi henüz yakalayamamakla birlikte dünyadaki olumsuzluklara rağmen çok ciddi rakamlara ulaştık. İhracatımızı geliştirmek amacıyla çalışmalarımıza devam etmekteyiz." dedi ve ödül alan firmalarımıza tebriklerini sundu. Krediye ulaşmadaki zorluklara, enflasyona da dikkat çeken Çavuşoğlu, firmalar için tedbirler alınmasını istedi. Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ise "Hepimiz zorlu şartlara rağmen başarılarımızı kutlayacağız. Hepinizi yürekten kutluyorum. " dedi. ATSO Başkanı Ali Bahar ise "Pandemi oluyor sanayi tarafından çıkıyoruz, savaş oluyor başka bir alandan öne çıkıyoruz. Şirketlerimizi zor günler bekliyor. Şehirde tarım yapan turizm yapan çiftçimizin turizmcimizin sanayicimizin çok değerli olduğunu düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

Tören, açılış konuşmalarının ardından firmaların sektörlerine göre ödüllerini almasıyla tamamlandı.

ADOPEN Plastik ve İnşaat San. A.Ş., Genel sıralamada en fazla ihracat yapan firmalar arasında 3. sırada yer aldı.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 1
  SEVDİM
 • 1
  BEĞENDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Protokol ile destek anlaşması
İş Dünyası

Protokol ile destek anlaşması

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Kuveyt Türk Katılım Bankası ile finansman ve destek anlaşması imzaladı.

Batı Akdeniz'de Mayıs ihracatı yaklaşık 235 milyon
İş Dünyası

Batı Akdeniz'de Mayıs ihracatı yaklaşık 235 milyon

Mayıs ayı ihracat rakamlarını değerlendiren Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, 234 milyon 685 bin 310 dolar ihracat gerçekleştiğini söyledi.

Güney Koreli kozmetik üreticileri Isparta’da
İş Dünyası

Güney Koreli kozmetik üreticileri Isparta’da

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), kozmetik sektöründe faaliyet yürüten Güney Koreli 11 firmanın 14 kişilik heyetini ve 1 basın mensubunu Isparta’da misafir etti. İşte detaylar...

Batı Akdeniz ihracatı 400 milyonun üstüne çıktı
İş Dünyası

Batı Akdeniz ihracatı 400 milyonun üstüne çıktı

Antalya, Burdur ve Isparta illerini kapsayan Batı Akdeniz’den 2023 yılı Şubat ayında 214 milyon 82 bin 609 Dolar ihracat gerçekleşti.

Başkan Ümit Mirza Çavuşoğlu'dan domates ihracatı açıklaması
İş Dünyası

Başkan Ümit Mirza Çavuşoğlu'dan domates ihracatı açıklaması

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Mirza ÇAVUŞOĞLU, Domates ihracatının kısıtlanmasına dair basın açıklamasında bulundu.

Batı Akdeniz ihracatı 2023'e iyi başladı
İş Dünyası

Batı Akdeniz ihracatı 2023'e iyi başladı

Antalya, Burdur ve Isparta illerinin bulunduğu Batı Akdeniz'de ihracat 2023 yılına iyi başladı.