Burdur

Bakan Yardımcısı Nebari, Burdur’da İş Adamlarını Dinledi

Burdur’da iş dünyası ve sivil toplum kuruluş temsilcileriyle görüşen Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, iş dünyasının Türkiye için önemli bir yapı taşı olduğunu, iş adamlarının sorunlarının çözümü noktasında hızlı hareket etmeleri gerektiğini …

Bakan Yardımcısı Nebari, Burdur’da İş Adamlarını Dinledi

Burdur’da iş dünyası ve sivil toplum kuruluş temsilcileriyle görüşen Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, iş dünyasının Türkiye için önemli bir yapı taşı olduğunu, iş adamlarının sorunlarının çözümü noktasında hızlı hareket etmeleri gerektiğini belirtti.

Yerelde görülebilecek aksaklıkların merkezi idare aracılığıyla çözümü noktasında ellerinden gelen bütün gayreti ortaya koymaya çalıştıklarını ifade eden Nebati, Türkiye’nin Gezi olayları, 17-25 Aralık gibi birçok süreçten geçtiğini anımsattı.

Ülkeyi zor duruma düşürme planlarının   ekonomik operasyonlarla gerçekleştirilmek istendiğine dikkati çeken Nureddin Nebati, şöyle konuştu:

“Yepyeni bir sistemle hareket ediyoruz. Cumhurbaşkanlığı sistemiyle hızlı adım atmak hızlı karar almak amacımızdır. Ülkenin geleceği hızlı büyüyerek devam ediyor bu durumu kıskananlar var, rahatsız olanlar var, bu ülkeye zarar vermek için iç ve dış güçler var.  Bizi devirmeye çalışan operasyonlar yapılıyor bu operasyonları bertaraf edebilecek güce sahibiz çünkü devler millet el ele, omuz omuza. Gezi olaylarıyla başlayan 17-25 aralık darbe girişimi Kobani olayları ve sonrasında da 15 Temmuz darbe Girişimi’nin tek amacı bu ülkeyi, seçilmiş hükümetini önce yıkmak ve yakalanmış muhteşem büyümeyi durdurmaktı. Bunların hepsini atlattık denemedikleri hiçbir yol kalmadı ta ki 10 ağustosta ekonomik olarak bu ülke saldırıya uğrayıncaya kadar ülkeyi devirmeye çalışanlar umutlarını sürdürdü özellikle sanal medyadaki destekçileriyle ülke finansman yapısını önce yıkmak sonra hükümeti devirme operasyonunu ortaya koydular ama biz atlattık.10 ağustosta başlayan döviz üzerinde yapılmış büyük operasyon hızlı bir şekilde bertaraf edildi. Hemen 1 ay sonra sayın bakanımızın açıkladığı programda enflasyonun yıl sonundaki rakamları söylediğimizde bıyık altından gülenler vardı. Bu rakamlar tutmaması temennisinde bulunanlar yıl sonunda açıklanmış olan rakamları görünce hayal kırıklığına uğradılar. Türkiye atmış olduğu adımlar çerçevesinde yıl sonunda elde etmiş olduğu başarıyı önümüzdeki yıllar içerisinde de gerçekleştireceğine ilişkin mesaj vermiş oldu. Hayatları sanal dünyadaki yalanlarla geçirenler bunları dışardan aldıkları suflelerle gerçekleştirenler bir kez daha hayal kırıklığına uğradılar. Bu ülkeyle uğraşmayın bu ülke hepimizin bu ülkeyle kavga etmeyin bu milletle hesaplaşmaya girmeyen kaybedenler muhakkak ki sizler olursunuz.”

İş dünyasına müjdelerle gelen Nurettin Nebati yeni istihdam ve vergi destekleri hakkında bilgiler vererek konuşmasını sonlandırdı.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

EYT'nin Türkiye'ye maliyetini Bakan Nebati açıkladı
İş Dünyası

EYT'nin Türkiye'ye maliyetini Bakan Nebati açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, EYT düzenlemesi için 2023 bütçesine yönelik çok sıkı tedbirler aldıklarını, 255 milyar lira olarak hesaplanarak 31 Aralık'ta EYT'nin yükünü kasaya koyduklarını söyledi.

Bakan Nureddin Nebati: Gıdada fiyatları artıracak bir gerekçe yok
İş Dünyası

Bakan Nureddin Nebati: Gıdada fiyatları artıracak bir gerekçe yok

Enflasyonun giderek düştüğünü hatırlatan Bakan Nureddin Nebati, gıda fiyatlarındaki artışın kontrol edileceğini söyledi.

Orta Gelirliye Yönelik Konut Kampanyası'nın ekonomik detayları
Bölgesel

Orta Gelirliye Yönelik Konut Kampanyası'nın ekonomik detayları

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Orta Gelirliye Yönelik Konut Kampanyası'nın ekonomik detaylarını ve sağlanacak destekleri tek tek açıkladı.

Türkiye'ye Katar'dan 10 milyar dolar, Arabistan'dan 5 milyar dolar kaynak
İş Dünyası

Türkiye'ye Katar'dan 10 milyar dolar, Arabistan'dan 5 milyar dolar kaynak

Suudi Arabistan'dan da 5 milyar dolar girecek olan Türkiye, Katar'dan 10 milyar dolarlık yeni kaynak girişi sağlamak için görüşmelerde son aşamaya geldi.

Bakan Nebati'den zam açıklaması
İş Dünyası

Bakan Nebati'den zam açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati canlı yayında açıkladı. Asgari ücret, memur ve emekli maaşlarıyla ilgili sözleriyle milyonları heyecanlandırdı.

Kıdem Tazminatında Tavan Ücret Belli Oldu
İş Dünyası

Kıdem Tazminatında Tavan Ücret Belli Oldu

Bakan Nebati'nin imzasıyla yayımlanan genelgeye göre, Kıdem tazminatı tavan ücreti, 2022 için 15 bin 371 lira 40 kuruş olarak belirlendi.