Burhaniye ilçesinde, Muharrem ayının girmesiyle başlayan aşure hayırları devam ediyor.
Kadınların hazırlayıp servis ettikleri 4 kazan aşure Cumhuriyet Meydanında bin 500 kişiye ikram edildi. Aşureyi yiyen vatandaşlar, emeği geçenlere teşekkür etti.
İlim Yayma Cemiyeti Burhaniye Şube Başkanı Sadrettin Küçükkaya “Cemiyet olarak geleneksel aşure hayrımızı yaptık. 19 yıldan bu yana yaklaşık bin - bin 500 kişilik aşure yapıyoruz. Bu sene 4 kazan yaptık. Katılım güzeldi. Yiyenlere afiyet olsun. Geleneğimizi her yıl devam ettirmeye çalışıyoruz” dedi. İHA
Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası tarafından Muharrem ayı dolayısıyla hazırlanan 10 bin kişilik aşure, vatandaşlara ikram edildi.
Bucak Belediyesi tarafından Hacı Ömer Ağa Camii'nde düzenlenen Geleneksel Aşure Günü etkinliğinde, Cuma Namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ulu Camide düzenlenen törenle vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Muharrem ayının bereketini paylaşan Başkan Ercengiz, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Aşure Günü dolayısıyla mesaj yayımladı ve Cuma namazı sonrası Hacı Ömer Ağa Camii'nde aşure dağıtımı yapılacağını duyurdu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, birlik, beraberlik ve paylaşmanın en güzel simgelerinden Muharrem ayı dolayısıyla aşure ikram ediyor.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Yorumlar (0)