Bucak Müftülüğü Baş Vaizi olarak uzun yıllar görev yaptıktan sonra Karaman İli Başyayla İlçe Müftüsü olarak atanarak yeni bir göreve başlayan İsmail Sofoğlu, Burdur İl Müftüsü Ali Hayri Çelik'i ziyaret ederek duygusal bir veda gerçekleştirdi.
Ziyaret sırasında İl Müftüsü Çelik, Sofoğlu'na yeni görev yerinde başarılar dileyerek görevinde muvaffakiyetler temennisinde bulundu. İsmail Sofoğlu, Bucak Müftülüğü Baş Vaizi olarak geçirdiği süre zarfında sağlamış olduğu birikim ve deneyimleriyle takdir toplamış ve yeni görev yerine güçlü bir şekilde hazırlanmıştır.
Görüşme sırasında İl Müftüsü Çelik, İsmail Sofoğlu'nun Bucak ilçesindeki hizmetlerine teşekkür ederek, Karaman İli Başyayla İlçe Müftülüğü'nde de aynı başarıları sürdüreceğine olan inancını dile getirdi. Ayrıca, görev değişikliği sebebiyle duygu dolu anların yaşandığı veda ziyaretinde, Sofoğlu, Bucak Müftülüğü personeliyle bir araya gelerek anılarını paylaştı.
İsmail Sofoğlu, yeni görev yerinde Burdur'dan aldığı destek ve öğretilerle, Başyayla İlçe Müftülüğü'nde daha geniş bir perspektifle hizmet vermeye hazır olduğunu ifade etti. İl Müftüsü Çelik de Sofoğlu'na yeni görev yerinde başarılar dileyerek, Bucak'taki dostlarının her zaman yanında olacaklarını belirtti.
Burdur'un Bucak ilçesinde baş vaizlik yapan İsmail Sofoğlu, Karaman'ın Başyayla ilçesine müftü olarak atandı. İsmail Sofoğlu kimdir? Detaylar haberimizde...
Elazığ'da il ve ilçe müftülükleri arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla toplantı düzenlendi.
Diyanet İşleri Başkanlığı 2024 Yılı Hac Organizasyonu ile hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adaylarına yönelik eğitim seminerleri gerçekleşti.
Planlı programları kapsamında Kaş'da bulunan İl Müftümüz Sayın Nazif Fethi Yalçınkaya, gerçekleştirdiği kurs ziyaretinde hafız adaylarıyla yakından ilgilendi ve onlarla sohbet etti.
2023 Yılı yaz Kur'an kurslarında eğitim gören öğrencilerimize yönelik "Haydi Çocuklar Camiye" sloganıyla başlattığımız "camiye gel, namazı kıl, puanı topla, ödülü kazan"
Burdur Bucak'ta Hafızlık Kur'an kursu Külliyesi İnşaatı yapımı tüm hızıyla sürüyor. 5 katlı olarak yapılacak olan Hafızlık Kur'an Kursu Külliyesi'nin 3 katına şimdiden çıkıldı.
Yorumlar (0)