Başkan Akbulut, Milletvekili Aday Adaylığı Açıkladı

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP İl Binası önünde düzenlediği basın açıklaması ile il başkanlığı görevinden istifa ederek, milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Başkan Akbulut, Milletvekili Aday Adaylığı Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, 2023 genel seçimlerinde Burdur’dan CHP Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti. Akbulut, “Burdur’umuzu tüm Türkiye’de marka bir şehir yapabilmek için, Burdur’da partimizi birinci parti yapabilmek için 11 ilçesiyle 194 köyüyle Burdur’umuzu şaha kaldırabilmek için Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum.” dedi.

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP İl Binası önünde düzenlediği basın açıklaması ile il başkanlığı görevinden istifa ederek, milletvekili aday adaylığını açıkladı. Eşi Esra Akbulut ile partililerine balkondan seslenen İzzet Akbulut, duygusal anlar yaşadı.

“MAKAMLARDA OTURMAYA DEĞİL VATANDAŞIMIZIN SÜREKLİ YANINDA OLMAYA ÖZEN GÖSTERDİK”

CHP Burdur Milletvekili Aday Adayı İzzet Akbulut, partililerine yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Bundan yaklaşık 5 sene önce henüz 34 yaşındayken partimin il başkanlığı görevini üstlenmiştim. Türkiye’nin kaderini ve sistemini değiştiren o 2018 Haziran seçimlerine 2 aydan daha az bir kısa süre kalmıştı. Benim ve tüm yönetici arkadaşlarımızın omuzlarındaki yük çok fazlaydı. Ama şiarımız belliydi. Bütün ümidim gençliktedir diyen atamızı mahcup etmeyecektik. 2018 seçimleri bizler için çok da istediğimiz gibi olmadı. Ama yine de pes etmemeye kararlıydık. Sıkmadık el bırakmayacaktık, çalmadık kapı bırakmayacaktık. Kim nerede bizi ön yargıyla karşılarsa karşılasın muhakkak ki o duvarları yıkacak, sevgi köprülerini oluşturacaktık. Kibiri partimizin kapısından sokmadık. Makamlarda oturmaya değil vatandaşımızın sürekli yanında olmaya özen gösterdik. İnsanlardan sevgimizi, saygımızı, makamımızla değil davranışlarımızla ve çalışmalarımızla kazanmaya çalıştık. Yani makamdan karakter almaya değil o makamlara karakter vermeye gelmiştik. İl başkanlığında hatıralar biriktirmekten çok, makamda oturmaktan çok, Bucak’ın Çamlık’ında, Dutalanı’nda Çeltikçi’nin Bağsaray’ında, Kuzköy’ünde, Ağlasun’un Yazır’ın da, Mamak’ında, merkezin Kurna’sında, Karakent’inde, Kemer’in Belenli’sinde, Pınarbaşı’nda, Yeşilova’nın Güney’inde, Doğanbaba’sında, Karamanlı’nın Mürseller’inde, Payamlı’sında, Tefenni’nin Beyköy’ünde, Hasanpaşa’sında, Çavdır’ın Dengere’sinde, Kozağacı’nda, Gölhisar’ın Hisarardı’nda, Kargalı’sında, Dirmil’in Çörten’inde, Ballık’ında daha çok hatıralar biriktirdik. Bu 5 yıllık süreçte omuz omuza beraber yol yürüdüğüm cefakar, vefakar tüm il yöneticisi arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.

“BURDUR’UMUZU TÜRKİYE’DE MARKA BİR ŞEHİR YAPABİLMEK İÇİN CHP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYIYIM”

Ben bugün bir veda için karşınızda değilim tam aksine yeni umutların, yeni temennilerin, yeni bir yolculuğun ilk adımını atmak için karşınızdayım. Bugün itibariyle 2018’den bu yana onurla, gururla sürdürdüğüm il başkanlığı görevimden istifa ediyorum. İl başkanlığında yapmaya çalıştığım gibi mesaimin birçoğunu memleketime harcamak için gerek meclis, gerek ilimizde yapacağımız çalışmalar ile Burdur’umuzu tüm Türkiye’de marka bir şehir yapabilmek için, 1973 yılından beri hasret çektiğimiz o büyük özlemi gerçekleştirebilmek için, Burdur’da partimizi birinci parti yapabilmek için, 11 ilçesiyle 194 köyüyle Burdur’umuzu şaha kaldırabilmek için çocukluğumuzun, gençliğimizin, geleceğimizin partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum. Şunu belirtmek isterim ki, ben bu partinin öz evladıyım. Ömrüm boyunca konumum ne olursa olsun vatanımın ve partimin başarısı için çalışacağıma hepinizin huzurunda söz veriyorum. Gecemle gündüzüm ile partime ve hemşerilerime adadığım tüm haklarım helal olsun. Sizler de bana haklarınızı helal ediniz. Çok daha aydınlık günlerde huzur, refah ve mutluluk içerisinde cennet ilimiz Burdur’umuzun, her yönüyle çok daha geliştiği güzel günleri hep birlikte inşa etmek dileğiyle hepinize çok teşekkür ediyorum.”

MUHAMMET FATİH BAŞCI / burduryenigün

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut eşiyle birlikte oyunu kullandı
Bölgesel

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut eşiyle birlikte oyunu kullandı

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Cumhurbaşkanlığı genel seçimleri münasebetiyle eşi Esra Akbulut ile birlikte oyunu kullandı. İşte detaylar...

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, mazbatayı aldı
Bölgesel

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, mazbatayı aldı

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Burdur Adliyesinde mazbatasını aldı. Mazbata sonrasında bakın neler söyledi? İşte detaylar...

Vekil Akbulut; CHP'de Burdur Türkiye 1'ncisi!
Bölgesel

Vekil Akbulut; CHP'de Burdur Türkiye 1'ncisi!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, 2. Tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Milletvekili İzzet Akbulut'tan, teşekkür mesajı
Bölgesel

Milletvekili İzzet Akbulut'tan, teşekkür mesajı

14 Mayıs'ta yapılan seçimin ardından milletvekili seçilen İzzet Akbulut, teşekkür mesajı yayımladı.

Burdur'un milletvekilleri kim oldu? İşte 3 isim
Bölgesel

Burdur'un milletvekilleri kim oldu? İşte 3 isim

14 Mayıs seçimlerinde Burdur'da oy sayımı tamamlandı. Resmi sayımlara göre seçimde Burdur'da 1. parti olarak tamamlayan AK Parti 2 milletvekili çıkardı.

CHP'nin Bucak mitinginde gövde gösterisi
Bölgesel

CHP'nin Bucak mitinginde gövde gösterisi

Burdur'un Bucak ilçesinde yoğun bir seçim kampanyasının ardından Cumhuriyet Meydanında yapılan mitinge yoğun katılım gözden kaçmadı.