Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Devlet Bahçeli'nin Askıda Ekmek Var kampanyası üzerine muhalefet partisinin açıklamalarına bu sözlerle karşılık verdi.
Başkan Alagöz yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;
Cehaleti gizlemenin en güzel yolu sanırım susmak...
Bugün TBMM grup toplantılarını izledikten sonra pes dedim. Sayın Genel Başkanımız Dr.Devlet Bahçeli beyin “Askıda ekmek var” açıklamasından sonra bugün Muhalefet partilerinin Genel Başkanlarının yapmış olduğu açıklamaları duyunca cehaletin bu kadarı dedim.
“Askıda ekmek var” uygulaması Osmanlı İmparatorluğunun cihana hükmettiği, Dünyanın süper gücü olduğu, Asya’dan Avrupa’ya düşmana korku saldığı bir dönemde uygulanmaya başlamış ve çok daha sık uygulanmış, insanların Yardımlaşma ile birbirlerine destek oldukları sosyal bir farkındalık olmuştur. Cumhuriyet tarihi boyunca da Ülkemizin bir çok ilinde özel veya tüzel kurumlar tarafından da uygulana gelmiştir. 2016 yılından itibaren de Belediyemiz Halk fırınında uygulanmaktadır.
Uygulamanın halkımızın Yardımlaşma alışkanlıklarına katkı sağlaması, kültürümüzün gereği olan işbirliğini desteklemesi, Vatandaşlık bağı ile bağlı olan insanlarımızın kardeşlik bağınında güçlenmesini sağlayacağı şüphesiz bir gerçektir.
Ayrıca Rabbime şükürler olsun ki Avrupa’nın ve Dünyanın süper güç olarak nitelendirdiği bir çok ülkede açlıktan ölen insanlar varken,Ülkemizde açlıktan hayatını kaybeden vatandaşımızda yoktur.
Türk töresi ve Müslümanlığın gereği komşumuz aç yatarken bizler tok yatamayız.
Tüm bu bilgiler ışığında sanki milletimiz açlıktan ölüyorda MHP genel başkanı “Askıda Ekmek Var” çağrısı yapmış gibi çığırtkanlık yapmak ucuzluk ve cehalettir.
O yüzden diyorumki; cahilsen sus be kardeşim.
Tefenni Belediye Başkanı Ümit ALAGÖZ
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, uzun süredir kanser tedavisi gören mesai arkadaşı ve meslektaşı Erhan Sert'in vefat ettiğini üzüntüyle duyurdu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, makamını Atatürk Ortaokulu öğrencileri Belinay Bağcı, Ali Fırat Arık, Timur Kağan Temür'a bıraktı.
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Türk Tarihi Parkı'nda hizmete açılan yeni kafeteryanın açılışını gerçekleştirdi. Başkan Alagöz, tesisin ilçenin sosyal hayatına olumlu katkı sağlamasını ve bölge halkına keyifli bir buluşma noktası sunmasını diledi.
Burdur'un Tefenni ilçesinde geçen hafta Pazar günü yaşanan şiddetli rüzgar ve fırtına, bazı binalarda hasara neden oldu. Detaylar ve fotoğraflar haberimizde...
Burdur'un Tefenni ilçesinde, Başkan Ümit Alagöz tarafından esnaflara ticari konteyner desteği sağlanıyor. Detaylar haberimizde...
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, ilçede Sazak yolu üzerinde tamamlanan 1,2 kilometrelik bölümün açılışını gerçekleştirdi. Başkan Alagöz, yaptığı açıklamada, projenin söz verildiği gibi hayata geçirildiğini ve çalışmalara devam edeceklerini belirtti.
Yorumlar (0)