Antalya Ticaret Borsası (ATB), Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Başkanı Ali Çandır, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Ali Çandır mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bundan 85 yıl önce ebediyete uğurladık. Ancak O'nun "En büyük eserim" dediği Cumhuriyet ve Cumhuriyetin kazanımları sonsuza kadar yaşayacak.
Mustafa Kemal Atatürk, akıldır, ilimdir, bilimdir, vizyondur. O, sadece iyi bir asker değil, iyi bir matematikçi, iyi bir entelektüel, iyi bir devlet adamıdır. Bir milletin bağımsızlığına önder olan, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması için ışık olan, geleceğe güçlü temeller atan liderdir.
Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirleri ve cumhuriyetin kazanımlarının değerini her geçen gün daha fazla anlıyoruz. Kurduğu ve bizlere emanet ettiği, bu yıl 100'üncü yılını kutladığımız Cumhuriyet'i sonsuza kadar yaşatmak her birimizin en temel görevidir. İlke ve devrimleriyle yolumuzu aydınlatan Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği hedeflere daha çok çalışarak, daha çok üreterek ulaşabileceğimizi biliyoruz. Açtığı yolda, gösterdiği hedeflere karalılıkla yürüyeceğiz.
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, çağdaş Türkiye'nin mimarı Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete uğurlayışımızın 85'üncü yıldönümünde, minnet, saygı ve özlemle anıyorum. Ruhu şad olsun. Bir asırlık geçmişe sahip Cumhuriyetimiz bizlere emanet."
Burdur Halk Sağlığı Merkezi'nde 10 Kasım günü sağlık çalışanlarının çiğ köfte partisi düzenlemesine ilişkin valilik tarafından soruşturma başlatıldı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) tarafından 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında üç farklı anma etkinliği düzenlendi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, ölümünün 85. yılında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü “Son Balo” ile andı. Şef Aydemir Tuncer yönetimindeki Türk Sanat Müziği İcra Heyeti’nin gerçekleştirdiği Atatürk’ü Anma Konseri’nde son baloda çalınan şarkılar seslendirildi. Devamı haberimizde...
CHP Pamukkale İlçe Başkanlığı tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında Kale, Yeniköy ve Küçükdere mahallelerinde bulunan çocuklara Atatürk sevgisini aşılamak için Atatürk baskılı tişört, bayrak ve balon dağıtıldı.
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal’in ebediyete intikalinin 85’inci yılı anısına ‘Ata’ya Saygı Yürüyüşü’ düzenledi. Binlerce Antalyalı ellerinde meşaleler, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’ndan başlayan fener alayına katıldı.
CHP Bucak İlçe Başkanlığı, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü kapsamında hatim ve pişi etkinliği düzenledi.
Yorumlar (0)