Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, yeni dönem projelerinden birini daha açıkladı. Başkan Atlı, Babadağ’a kazandıracakları ’Pelet Üretim Merkezi’ projesini hayata geçireceklerini açıkladı.
Babadağ’da başarılı bir 5 yıllık dönem geçiren Başkan Ali Atlı, yeni döneme de güçlü ve özgün projerle de hazırlanmaya devam ediyor. Babadağ Belediye Başkanı ve İYİ Parti Babadağ Belediye Başkan adayı Ali Atlı, Babadağ’da ’Pelet Üretim Merkezi’ kurmak istediklerini açıklayarak projenin detaylarını anlattı.
“Isı gerektiren tüm alanlarda kullanabileceğiz”
Başkan Atlı, proje ile ilgili yaptığı açıklamada; "Babadağ’a pelet üretim merkezlerini kazandıracağız. Ağaç atık malzemelerini toplayarak küçük toz haline getireceğiz. Daha sonra bu toz halindeki ağaç malzemelerini fırında kurutarak nem oranını düşüreceğiz. Kurutulan malzemeyi yüksek basınç altında presleyerek pelet haline getireceğiz. Ürettiğimiz peletleri, ısınma ve sanayi amaçlı kullanabileceğiz. Pelet yakıtını, evlerde, fabrikalarda, işyerlerinde, pansiyonlarda, sitelerde, apartmanlarda müstakil yerleşim yerlerinde ve aslında ısı gerektiren tüm alanlarda kullanabileceğiz" diye konuştu.
Kelleci Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, görev aldıkları 5 yıllık süreçte Babadağ'a kattıklarını mahallelilere anlattı.
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Uşak'ın Eşme ilçesine atanan Kaymakam Mustafa Görmüş, Vali Ergün'ü makamında ziyaret etti.
Feke Belediye Başkanı Cömert Özen, pazarda esnaf ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Denizli'nin Tavas ilçesinde kaybolan ve 5 gündür kendisinden haber alınamayan 25 yaşındaki Muhammet Çıralı'nın cansız bedeni, Aydın'ın Kuyucak ilçesinde bulundu.
Elazığ Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrasında üniversite tercihi yapacak adaylara yönelik iki ayrı noktada ücretsiz tercih ve danışmanlık hizmeti sunuyor.
Karşıyaka, geçtiğimiz sezon Elazığspor formasıyla play-off şampiyonluğu yaşayan kaleci Hakan Cambazoğlu ile prensip anlaşmasına vardı.
Yorumlar (0)