Başkan Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Gazipaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Gazipaşa Toroslar Günnercik Yayla Şenliği’ne katıldı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir yanında düzenlenen kültür etkinliklerini desteklemeye devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Gazipaşa Belediyesi ile birlikte düzenlediği 3. Gazipaşa Toroslar Günnercik Yayla Şenliği yoğun bir katılımla gerçekleşti. Şenliğin ilk gününde Sümer Ezgü, ikinci gününde ise Kubat türküleriyle şenliğe katılanları coşturdu.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de Antalya’dan ve şehir dışından gelen binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşen 3. Gazipaşa Toroslar Günnercik Yayla Şenliği’ne katılarak coşkuya ortak oldu. Gün boyu şenlik alanında çadırları gezen, halkla kucaklaşan ve sohbet eden Başkan Böcek, Kubat konseri öncesinde şenlik alanını dolduran binlerce kişiye seslenerek, “3 yıl önce 31 Mart seçimlerinde Gazipaşa’dan Kaş’a kadar hizmet etmek için bir yolculuğa çıkmıştık. Ben sen yok, biz varız. Biz birlikte yaparız diyerek yola çıktık ve halkımızın tercihine, teveccühüne saygı duyacağımızı, 19 ilçemizde tüm belediye başkanlarımızı Millet İttifakı’nın belediye başkanı olarak göreceğimizi söyledik. Biz halka hizmeti hakka hizmet olarak yapmaya devam edeceğiz. Bu süreçte çalışmalarımızı aynı azim ve kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
Gazipaşa’dan Kaş’a kadar hiç kimseyi ötekileştirmeden hizmet ettiklerini söyleyen Başkan Böcek, Günnercik Yayla Şenliği’ne de destek vermekten mutluluk duyduğunu ifade etti. Günnercik şenliği öncesinde yaylaya çıkan yolların Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlanmasından memnuniyet duyan vatandaşların pankart hazırlatarak kendisine teşekkür ettiğini söyleyen Başkan Böcek, “Gazipaşalı muhtarlarımıza da Gazipaşalı hemşehrilerimize hem suyunda hem yolunda yardım etmek boynumun borcu. İnşallah 2023 yılında yolların asfaltı da bitmiş olacak o su da orada akıyor olacak. Sözümüz Muhittin Böcek sözüdür” diye konuştu.
Gecenin devamında sahneye Kubat çıktı. Kubat, birbirinden neşeli türküleri şenliğe katılan vatandaşlarla birlikte seslendirdi. Başkan Muhittin Böcek, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ile birlikte Kubat’a Atatürk portresi hediye etti.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bakım onarım çalışması nedeniyle Düden Şelalesi, 29 Temmuz Pazartesi günü ziyarete kapalı olacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı ve Lara sahillerindeki Engelsiz Plajları bu yıl da engelli bireylerin denizle buluşma noktası oldu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kuvvetli fırtına ve yağışın neden olduğu olumsuzluklara anında müdahale etti.
Antalya'nın Cittaslow ağına katılmasıyla birlikte çalışmalarına hız veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Sakin Mahalle' programına pilot mahalle olarak seçilen Yeşilbayır Mahallesi'nde yürütülecek proje ve çalışmalar hakkında ilgili daire birimlerine yönelik bir toplantı düzenledi.
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde hizmete açılan Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, ilçenin önemli bir eksikliğini giderdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu (ASAT) Genel Müdürü İbrahim Kurt, son günlerde kamuoyunda su tarifelerinde yapılan değişiklik sonrası çıkan haberlere açıklık getirerek, "Suya yüzde 446 oranında zam gelmesi söz konusu değildir.
Yorumlar (0)