Burdur

Başkan Keyik, 'Alışverişi Yerel Esnaftan Yapalım Sahip Çıkalım

Başkan Yusuf Keyik: “Vatandaş olarak bayramda alışverişlerimizi ilimizden ve yerel işletmelerimizden yapalım; esnafımıza daha fazla sahip çıkalım” dedi.

Başkan Keyik, 'Alışverişi Yerel Esnaftan Yapalım Sahip Çıkalım

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “Vatandaş olarak bayramda alışverişlerimizi ilimizden ve yerel işletmelerimizden yapalım; esnafımıza daha fazla sahip çıkalımdedi.

YEREL İŞLETMELERİMİZE SAHİP ÇIKALIM

Sıcak paranın Burdur’a dönmesiyle ekonominin rahatlayacağına dikkat çeken Başkan Yusuf Keyik: “Yerel esnafımıza sahip çıkılması gerektiğini, alışverişlerde ve hizmet alımlarında yerel esnafı tercih etmenin tüm şehrimizde faaliyet gösteren işletmelerimiz açısından olumlu yansımalarının olacağını düşünüyoruz. Böylelikle KDV ve istihdam artacak, ilimizdeki müteşebbisler çoğalacak ve ekonomimiz bir nebze daha fazla rahatlayacaktır. Şehrimizde kullandığımız sıcak paranın da bir şekilde yine şehrimize dönmesi gerekmektedir. Birlikteliğin ve dayanışmanın en güzel örneklerinden birisi de budur. Bu farkındalık ve sorumluluk anlayışıyla bir kez daha çağrıda bulunuyorum: Bayramda ve bayram tatilinde yerel esnafımızdan alışveriş yapalım, esnafımıza sahip çıkalım” şeklinde konuştu.

GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR

Tüketicilerin yerel esnaf ve markaları tercih etmesinin sosyoekonomik yararlar getireceğini belirten Başkan Yusuf Keyik: “Milli ekonomisi Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) temelli olan ülkemiz ekonomisi, uluslararası ekonomideki belirsizlikler, borsa endekslerindeki dalgalanmalar, maliyet artışları, faiz artırımları ve enflasyonun yükselmesi gibi zorluklara rağmen dayandı, ayakta kaldı. İlimiz genelinde de üretim ve ihracat devam etti, kapasitemiz arttı.

Kurban Bayramı’yla birlikte kentimizdeki tüketiciler yerel işletmeleri daha fazla tercih etmelidir. Bu kapsamda da yerel işletmelerimiz ve yerel markalarımız çok güçlü şirketlere karşı ayakta kalabilsinler. Vatandaş olarak bizler ilimizden ve yerel işletmelerimizden alışverişlerimizi yapmalıyız. Unutulmamalıdır ki yerelden yaptığımız her alışveriş ilimizdeki firmaların kapasitelerin büyümesini ve istihdamın artmasını devam ettirir” diye konuştu.

ESNAFIN KAZANMASI İLİMİZİN KAZANMASI DEMEKTİR

Başkan Yusuf Keyik: “Esnafımızın kazanması ilimizin kalkınması demektir. Gün birlik günü, gün esnafımıza daha fazla sahip çıkma günüdür. Vatandaşlarımızın ‘Üzerimde nakit para yok, sonra veririm’ diyebildiği, kimi zaman anahtarını, kimi zaman çocuğunu emanet ettiği, düğününde-cenazesinde beraber olduğu esnafına sahip çıkağına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramının sağlık, mutluluk, birlik ve beraberlik içerisinde geçmesini diliyorum” dedi.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

BUTSO Meclis Üyeleri İftar Sofrasında Buluştu!
Etkinlik

BUTSO Meclis Üyeleri İftar Sofrasında Buluştu!

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, düzenlediği iftar programıyla meclis üyelerini ve Burdur protokolünü bir araya getirdi.

Burdur Mart Ayında İhracatını %24,5 Artırdı
Bölgesel

Burdur Mart Ayında İhracatını %24,5 Artırdı

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf KEYİK, Burdur'un 2024 yılı mart ayı ihracatının bir önceki yılın aynı ayına göre %24,50'lik artış ile 24 milyon 737 bin 860 dolar olduğunu açıkladı.

BUTSO Ramazan'da 400 Aileye Gıda Yardımı Ulaştırdı
Bölgesel

BUTSO Ramazan'da 400 Aileye Gıda Yardımı Ulaştırdı

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO), Ramazan ayı gıda yardım geleneğini bu yıl da sürdürerek 400 ihtiyaç sahibi aileye gıda paketi ulaştırdı.

Burdur'un Şubat Ayı İhracatı Yüzde 41,3 Artış Gösterdi!
İş Dünyası

Burdur'un Şubat Ayı İhracatı Yüzde 41,3 Artış Gösterdi!

Burdur'un 2024 yılı şubat ayı ihracatı 17 milyon 834 bin 220 dolar olarak gerçekleşti. Bu rakam, bir önceki yılın aynı ayına göre %41,3'lük bir artışı temsil ediyor.

Burdur'da İhracatta Durgunluk: Hedeflerin Altında Kalındı
İş Dünyası

Burdur'da İhracatta Durgunluk: Hedeflerin Altında Kalındı

Burdur'un 2024 yılı ocak ayı ihracatı 17 milyon 708 bin 970 dolar olarak gerçekleşti. Bu rakam geçen yılın aynı ayına göre %18,2'lik bir düşüşe işaret ediyor. Başkan KEYİK, en çok ihracat yapılan ülkeleri ve sektörleri de açıkladı.

Burdur'da 2023 Yılında 251 Milyon Dolarlık İhracat
İş Dünyası

Burdur'da 2023 Yılında 251 Milyon Dolarlık İhracat

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, yaptığı basın toplantısında 2023 yılında Burdur'da 251 milyon 134 bin 672 dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini açıkladı. Ayrıca, odanın 2023 yılı faaliyet raporu da basın mensuplarıyla paylaşıldı.