Bucak Otobüs Terminali, yeni üniversiteli olan gençleri ağırlarken, Bucak Belediyesi de geçen yıl olduğu gibi bu yılda onlara kucak açtı. Üniversite öğrenimi için kayıt yaptırmaya gelen öğrenciler, yabancısı oldukları bu şehirde bu yılda Bucak Belediyesinin “Bucak Gençlere Kucak Açıyor” gönüllüleri tarafından karşılandı. Genç üniversitelilerin kayıt, barınma ve ulaşım konusunda sıkıntı çekmemeleri için olanaklar seferber edildi.
Üniversitelerde kayıt ve eğitim dönemi başlar başlamaz binlerce öğrenci farklı şehirlerde eğitimlerini sürdürebilmek için yollara düştü. Bucak Belediyesi’nin “Bucak Gençlere Kucak Açıyor” gönüllüleri ise o gençlere yol gösterebilmek, sorunlarını çözebilmek amacıyla Otogar’ın yolunu tuttu. Ve ortaya “Bucak usulü” sıcak bir karşılama fotoğrafı çıktı.
Bucak Belediyesi öğrencilere kayıttan barınmaya kadar her konuda destek veriyor. Öğrencileri gitmek istedikleri noktalara bırakıyor. Bucak’taki üniversite birimlerini kazanan gençler, kente geldiklerinde hiç beklemedikleri bir şekilde karşılanarak, “Bucak’a hoş geldin" pankartlarıyla selamlanıyor. Önce poğaça, kek ve çay ikram edilip ardından danışma masalarında akıllarına takılan tüm sorular yanıtlanıyor. Sonra da üniversitelerin kayıt merkezlerine ücretsiz servislerle ulaşmaları sağlanıyor.
Bucak Otogarı’nda yaşadıkları karşısında şaşkınlığını gizleyemediklerini söyleyen öğrenciler, “Hayatımızda ilk defa Bucak’a geliyoruz, fakültemizin dahi yolunu bilmiyoruz. O yüzden bu uygulama bizim için büyük bir kolaylık oldu, bize yol gösterdi. Otogara vardığımız anda, beklemediğimiz bir manzarayla karşılaştık. Bucak’a hoş geldin’ yazılı pankartlarla karşılandık. O anda Bucak Belediyesi’nin bizi bu şehirde yalnız bırakmadığını ve bırakmayacağınız anladık. Bucak Belediyesine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
Bucak Belediyesi'nin eski başkanı Emrullah Ünal, mevcut belediye başkanı Hülya Gümüş tarafından belediye binasına asılan borçlara ilişkin açıklamada bulundu. Detaylar haberimizde...
AK Parti Bucak İlçe Başkanlığı binasına 2019 - 2024 yılları arasında belediyeye yapılan hizmetler detaylı olarak asılırken, belediyenin piyasadan alacaklarını da kapsayan borç dökümü afiş olarak asıldı. Ayrıca bu 5 yılda belediyeye kazandırılan taşınmazlar da detaylı olarak aktarıldı.
Bucak Belediyesi'nde geçtiğimiz hafta belediye binasına asılan borç pankartı ile ilgili CHP Grup Sözcüsü Özcan Duran ve Belediye Başkanı Hülya Gümüş açıklamalarda bulundu.
Ağlasun Belediye'since düzenlenen iftar programı Ramazan Ayının maneviyatında birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Burdur'un Bucak ilçesinde belediye başkanı seçilen Hülya Gümüş, bugün düzenlenen devir teslim töreniyle görevi teslim aldı.
Sosyal medya hesabından veda mesajı paylaşan Bucak Belediyesi eski Başkanı Emrullah Ünal, “Seçimi kazanan kardeşimizi ve ekibini tebrik ediyorum." dedi.
Yorumlar (0)