Antalya / Alanya

Başkan Yücel öğrencilerle buluştu

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel meslek lisesi öğrencilerinin konuğu oldu.

Başkan Yücel öğrencilerle buluştu

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Eczacı Güzin Velittin Bekrioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelerek, "Meslekleri küçümsemeyin, ne olursanız olun, en iyisi olun" dedi.
Eczacı Güzin Velittin Bekrioğlu Lisesi’nde düzenlenen söyleşi programına katılan Başkan Yücel; öğretmenler, veliler ve öğrencilerle bir araya geldi.
Burada bir konuşma gerçekleştiren Başkan Yücel, eğitime verdikleri öneme dikkat çekerek öğrencilere hem yapılan çalışmaları anlattı hem de tavsiyelerde bulundu.Başkan Yücel, “Öncelikle tüm Türkiye’de şehrimizi temsil ederek birçok başarı kazandınız, hepinizi tebrik ediyorum. Bizler de her fırsat bulduğumuzda öğrencilerimizle bir araya geliyor ve onlarla vakit geçirmeye çalışıyoruz. Bu şehrin vizyonunda, misyonunda ve gelişiminde herkesin olduğu gibi sizlerin de hakkı ve desteği var. Onun için de şehrin tüm renklilikleri ile o şehre yön vermeye çalışıyoruz. Yerel yönetim olarak biz, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri ile ve burada bulunan öğrencilerimizle istişare ederek bu şehri geleceğe hazırlıyoruz” dedi.

"Meslekleri küçümsemeyin"

Öğrencilere eğitim öğretim süreçleri ve hayatları ile ilgili tavsiyelerde bulunan Başkan Yücel, “Neden bu kadar uzun süredir başkanlık yapıyorum? İşimi çok sevdiğimden, insanlara hizmet etmeyi çok sevmekten ve halka hizmet etmek hakka hizmet etmek düşüncesi ile çalışmayı üretmeyi sevdiğim için. İnsanlığa yapılan hizmetler hiç bir zaman hiç bir şeyle kıstas edilemez. Onun için biz de işimizden keyif alarak bu zamana kadar hizmet ettik. Biz çocuklarımızı derslerle sınavlarla hep yarıştırırız ama ben hep şunu söylerim. Mutlaka ve mutlaka sevdiğiniz işi yapın. Ben sevdiğim işi yaptığım için haftanın ilk günü ve ilk saatlerinde sizlerle beraberim. Hiçbir zaman meslek gruplarınızdan sevdiğiniz işten vazgeçmeyin. Meslekleri küçümsemeyin. Ne olursanız olun, en iyisi olun” şeklinde konuştu.

"Ara eleman sıkıntısı"

Başkan Yücel konuşmasına, “Az önce öğretmenlerimizle görüşürken öğrenci sayısında biraz düşüş olduğunu söylediler. Bizim en büyük eksiğimiz ara eleman yetiştirilmesiydi. Bu sene 4500’ün üzerinde meslek okulları açıldı. Üniversitelerde okuyanların ara eleman olarak çalışmakta zorlandığı için biz de herkes mühendis olmak, doktor olmak zorunda değil anlayışı ile her zaman meslek yüksek okullarına yönlendirme yaptık. Bu şehirde de çok sayıda öğrencimiz meslek yüksek okullarına başladı. Bizlerde bu durumdan son derece mutluyuz” diyerek devam etti.

"Öğrencilere ödev"

Adem Murat Yücel, öğrencilerin fikir ve görüşlerini almak için bir de ödev verdi. Bir ay sonra ödevi geri alacağını belirten Başkan Yücel, Alanya’nın sorunlarını, taleplerini, yeni projeleri ve fikirleri içeren geniş çaplı bir raporu öğrencilerin hep birlikte hazırlamasını istedi. Başkan Yücel daha sonra okulun spor salonunda incelemelerde bulundu. Dart, masa tenisi, bisiklet, tırmanış, badminton gibi pek çok spor eğitiminin yapıldığı salonu çok beğenen Başkan Yücel, okul yönetiminin isteği doğrultusunda eksiklerin de kısa sürede giderileceğini söyledi.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Alanya Belediyesinden kaçak yapıyla mücadele
Yerel Yönetim

Alanya Belediyesinden kaçak yapıyla mücadele

Alanya Belediyesi, kentin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kaçak yapılarla mücadelesini sürdürüyor. Kaçak yapılar, belediye ekiplerince bir bir yıkılıyor.

Alanya'da proje hızla yükseliyor
Yerel Yönetim

Alanya'da proje hızla yükseliyor

Alanya Belediyesi tarafından Oba Mahallesi’nde yapımı devam eden Gastronomi ve Aşevi projesi hızla yükseliyor. Başkan Adem Murat Yücel, çalışmaları yerinde inceledi.

Alanya'da köpekler için oyun ve eğitim parkını hizmete açıldı
Yerel Yönetim

Alanya'da köpekler için oyun ve eğitim parkını hizmete açıldı

Köpeklerin doğasına uygun ahşap malzemelerden oluşturulan park, daha yeşil bir kent oluşturmak için çalışmalarını sürdüren Alanya Belediyesi’nin yapımını tamamladığı "temalı’’ parklar grubunda yer aldı.

Sanayi esnafına başkandan müjde
Bölgesel

Sanayi esnafına başkandan müjde

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, S.S. Alanya Sanayi Çalışanları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katıldı.

Alanya'da kardeş şehir çocuklarına tropikal meyveler tanıtıldı
Bölgesel

Alanya'da kardeş şehir çocuklarına tropikal meyveler tanıtıldı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in çocuklara hediyesi olan Alanya Uluslararası Çocuk Festivali'nin 5'incisi büyük bir coşkuyla gerçekleşirken,çocuklar tropikal meyve bahçelerini de inceledi.

Belediye gelenek haline getirdi Büyük beğeni topluyor
Yaşam

Belediye gelenek haline getirdi Büyük beğeni topluyor

Belediye tarafından gelenek haline getirilen Ramazan Meydanı etkinlikleri unutulmaz anlara sahne oluyor. Etkinlikler çocuklar ve vatandaşlar tarafından beğeni topluyor.